Радев връчва мандата на ГЕРБ в понеделник
09 Януари 2026 | 14:28
0 коментара
Политика
България

Президентът Румен Радев обяви кога ще връчи първия мандат - това ще се случи на 12-ти януари.
"На 12 януари, понеделник, от 10.00 часа в изпълнение на чл. 99, ал. 1 от Конституцията президентът Румен Радев ще връчи мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група в 51-вото Народно събрание – тази на ГЕРБ-СДС", съобщиха от президентската администрация.
Очакванията са, че ГЕРБ веднага ще върне мандата неизпълнен, като след това папката ще бъде връчена на ПП-ДБ, които също заявиха по време на консултациите, че няма да съставят кабинет в 51-ото Народно събрание.






