Радев благодари на избирателите: „Това е победа на морала ! Победа на надеждата над недоверието“!
20 Април 2026 | 08:44
1 коментара
Политика
България

Изявление на Румен Радев след обявяването на резултатите от парламентарните избори, в обръщението си той благодари на избирателите за активността и подчерта значението на направения избор като стъпка към възстановяване на доверието в институциите и демократичния процес:
Благодаря на всеки един от българските граждани, които подкрепиха „Прогресивна България“.
Специални благодарности към хората, които вече почти 10 години са с мен и на целия мой екип.
Най-сърдечно искам да благодаря на всички граждани, които осъзнаха своята отговорност и гласуваха по съвест, независимо за кого.
Благодаря и на всички наши сънародници в чужбина, които чакаха с часове на опашките и показаха, че милеят за България.
Благодаря на хората в комисиите и службите, които организираха тези избори и особено на органите на МВР, които положиха огромни усилия в борбата срещу срамното за България явление „купен вот“.
Гласувахме активно, победихме апатията, но недоверието от българската политика все още е голямо и това е само първа стъпка към възстановяването на обществения договор.
„Прогресивна България“ печели безапелационно. Това е победа на надеждата над недоверието, на свободата над страха. Най-сетне това е победа и на морала.
Хората отхвърлиха самодоволството и високомерието на старите партии. Не се поддадоха на лъжите и манипулациите.
Благодаря за доверието!
Всичко друго ще коментираме след окончателните резултати.
Благодаря на всеки един от българските граждани, които подкрепиха „Прогресивна България“.
Специални благодарности към хората, които вече почти 10 години са с мен и на целия мой екип.
Най-сърдечно искам да благодаря на всички граждани, които осъзнаха своята отговорност и гласуваха по съвест, независимо за кого.
Благодаря и на всички наши сънародници в чужбина, които чакаха с часове на опашките и показаха, че милеят за България.
Благодаря на хората в комисиите и службите, които организираха тези избори и особено на органите на МВР, които положиха огромни усилия в борбата срещу срамното за България явление „купен вот“.
Гласувахме активно, победихме апатията, но недоверието от българската политика все още е голямо и това е само първа стъпка към възстановяването на обществения договор.
„Прогресивна България“ печели безапелационно. Това е победа на надеждата над недоверието, на свободата над страха. Най-сетне това е победа и на морала.
Хората отхвърлиха самодоволството и високомерието на старите партии. Не се поддадоха на лъжите и манипулациите.
Благодаря за доверието!
Всичко друго ще коментираме след окончателните резултати.
Добавени коментари
леле публикува:
21 Април 2026 | 14:29
Как гласуваха?






