Якоруда почете паметта на Апостола на свободата
19 Февруари 2026 | 17:33
7 коментара
Култура
Благоевград

Днес отброяваме 153 години от загубата на най-великия българин – Васил Левски. По този повод Община Якоруда и НЧ „Светлина-1907” със съдействието на СУ „Св.Св.Кирил и Методий” организираха митинг и ритуал с поднасяне на венци и цветя пред барелефа на Васил Левски .
Митинга започна със стихотворението „Обесването на Васил Левски“ в изпълнение на Магболе Кафеджиева. Ученици от СУ „Св.Св.Кирил и Методий” с ръководители Ава Хаджийска и Вера Шаламанова изнесоха факти от живота и дейността на Апостола.
Деца от група „Звездици“ при Детска градина – община Якоруда с ръководители Вяра Парцова и Любка Барусова рецитираха стихове за Васил Левски и изпълниха песента „Левски“.
Таня Стоянова изпълни песента „Кажи горо“, посветена на Апостола.
В програмата взеха участие и учениците от 7 клас с думи за Васил Левски.
Песента „Моя страна, моя България“ изпя Ирем Манова.
Учениците от IV с класен ръководител Емилия Зайкова рецитираха стихове, посветени на Апостола на свободата.
Вокална група при СУ „Св.Св.Кирил и Методий” с ръководител Айшен Осенска изпълни песента „Левски, Апостоле“ .
Г-н Мехмед Вакльов - кмет на община Якоруда поднесе венец от името на Общинска администрация. Поднесени бяха венци и от Общински съвет, Фондация „Българска памет”, Детска градина – гр. Якоруда, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, ПГ „П.Р.Славейков“ и НЧ „Светлина-1907”.
С падане на колене и едноминутно мълчание присъстващите почетоха паметта на великия българин.
Митинга започна със стихотворението „Обесването на Васил Левски“ в изпълнение на Магболе Кафеджиева. Ученици от СУ „Св.Св.Кирил и Методий” с ръководители Ава Хаджийска и Вера Шаламанова изнесоха факти от живота и дейността на Апостола.
Деца от група „Звездици“ при Детска градина – община Якоруда с ръководители Вяра Парцова и Любка Барусова рецитираха стихове за Васил Левски и изпълниха песента „Левски“.
Таня Стоянова изпълни песента „Кажи горо“, посветена на Апостола.
В програмата взеха участие и учениците от 7 клас с думи за Васил Левски.
Песента „Моя страна, моя България“ изпя Ирем Манова.
Учениците от IV с класен ръководител Емилия Зайкова рецитираха стихове, посветени на Апостола на свободата.
Вокална група при СУ „Св.Св.Кирил и Методий” с ръководител Айшен Осенска изпълни песента „Левски, Апостоле“ .
Г-н Мехмед Вакльов - кмет на община Якоруда поднесе венец от името на Общинска администрация. Поднесени бяха венци и от Общински съвет, Фондация „Българска памет”, Детска градина – гр. Якоруда, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, ПГ „П.Р.Славейков“ и НЧ „Светлина-1907”.
С падане на колене и едноминутно мълчание присъстващите почетоха паметта на великия българин.
Добавени коментари
Венко Сабрутев публикува:
25 Февруари 2026 | 11:14
Шишкото и Ревански бутат в РИК София брата на ковчежника за да манипулира изборите. . Прасета. Неверници. Безхаберници. Отново схеми и задкулисие. Статуквото прави последни и жалки опити да се спаси.
Кочината се тресе. Няма спасение за вас неверници.
Якоруда без мафиоти публикува:
23 Февруари 2026 | 18:41
Защо никой не задава въпроси за произхода на средства на Пеевски ? Фирми. Свързаност. Схеми. Магнитски. С факти. Снимки. Лица които му вършат мократа работа. ДАНС и КПКОНПИ къде са ? МВР ? СЪД ? Тези институции работят ли ? И за кого ? Никой не пита от медии . Никой не разследва. Страх от кочината. .Тя е пред арест. Затвор ги чака всички в кочината начело с Ревански и Вакльов и поп Кръстьо и Бойко Борисов и Пеевски.
ЕТ ТОРБАЛАН публикува:
20 Февруари 2026 | 07:39
Фирмата осигурява целогодишно дърва за огрев на селяните, пардон гражданите на Белица и Якоруда. Изпълнител Ахмед Ахмед-Пачката. Лице за контакт Салих Мустафа - Мръцовия полицай. А Николай Голомехов-Гуме осигурява охраната при превоза. Количествата са неограничени. Рушветите са с предимство. Полицаите са с последно предупреждение за уволнение. Очаквайте скоро подробности и снимков материал .
Якоруда събуди се публикува:
20 Февруари 2026 | 06:42
МАФИЯТА НА ЯКОРУДА: БЕДИ ОСМАН - прилича на БУХАЛ нали,топ айдук и мафиот дясна рука на кръстника Кафелов,, тя умее да прави лява ръка десен джоб.., Марио асьов- поп Кръстьо- с диплом за крадец, известен боклук станал милионер за две годинки на власт, Магда все пияна и гепи яко,, тя играе умряла лисица. Карафеиз- Карадая в сянка, Наричат го Крокодила -черното гъбарче от село , също експерт по присвояване на средства за лична изгода, Айша Хаджиалиш- дърта пача ,двулична и лицемерна червенокоса МАСТИЯ и изпечена в цап царап счетоводство. А Сирачките мазни пудели и Хърльовите ебливи педерасти са всеизвестни помияри и подлоги на Драго- вечно пиян и треперещ от алкохолна зависимост. Хазартна също. Това е Новото начало. Като старото. Нов бардак, и стари играчи. Те са помия, пиявици, кърлежи, изпражнения, глисти диария. Затвор ги чака скоро. И Мехмед Кунгю -подострен МОЛИВЧО също. Антонио Юруков и неговата шибана дъщеря която е проститутка са придворни на Ревански и Вакльов. Тези мафиоти на Пеевски управляват Якоруда. Марионетки.Популисти. Милионери на гърба на помаците прости. Това е секта. Краят им е скоро. Много близо. Само гледайте.
"СПИ ДЯКОНЕ!" публикува:
19 Февруари 2026 | 23:48
СПИ, ДЯКОНЕ!НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ОСТАНИ В НЕЗНАЙНИЯ СИ ГРОБ!
ДОБРЕ СИ ТИ…ОТ ТАМ НЕ ВИЖДАШ
СЪДБАТА НА ДОСТОЙНИЯ НИ РОД.
НЕ ВИЖДАШ МАЙКИТЕ, КОИТО ДНЕС НЕ РАЖДАТ.
СТАРЦИТЕ КРАЙ КОФИТЕ ЗА СМЕТ.
БАЩИТЕ С ДЖОБОВЕ ПРАЗНИ, В РЪЦЕ
С КУФАРИ И ЗДРАВЕЦ ЗА КЪСМЕТ.
ДЕЦАТА НИ СА ВЕЧЕ НА ИЗЧЕЗВАНЕ.
СЕЛАТА-МЪРТВИ. ПУСТИ ГРАДОВЕТЕ.
СТТРОИМ ХОТЕЛИ, ПАРКИНГИ, ГАРАЖИ…
КРАЙ ПРОСЯКА МИНАВА Бе Ем вЕ.
НА „ПЪТЯ КЪМ ЕВРОПА“ СЕ ПРОДАВАТ
В РЪЦЕТЕ С КУКЛИ МАЛКИТЕ МОМИ.
ТЕ ДЕТСТВОТО СИ В СЪНИЩА СЪНУВАТ,
СТАЕНА СКРЪБ В ОЧИТЕ ИМ ГОРИ.
СПИ ДЯКОНЕ! НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ДОБРЕ СИ ТАМ ПОД ТАЗИ ЧЕРНА ПРЪСТ.
ЗАВИЖДАМ ТИ ЗАТУЙ, ЧЕ НЕ ДОЧАКА
МЕЧТИТЕ СИ, РАЗПЪНАТИ НА КРЪСТ.
Нема логика! публикува:
19 Февруари 2026 | 23:46
Само да беше се появил Левски по този район сега нямаше да вилнеят някои като Ревански, Вакльов, Пеевски- предател ... Ама жалко, бил е само в Разлог и не е смеел да напусне Каназиревата къща.
Гостенин публикува:
19 Февруари 2026 | 21:42
пУмаците почитат левски...СРАМ И СМЕХ.











