Първокласници станаха читатели на Регионална библиотека „Димитър Талев“-Благоевград

26 Май 2026 | 14:40
0 коментара
Общество
Благоевград
Първокласници станаха читатели на Регионална библиотека  Димитър Талев -Благоевград
Читалнята на детския отдел в Регионална библиотека „Димитър Талев“ днес /26 май 2026 г./ отново се огласи от любознателни деца от Благоевград. Гостуваха ни учениците от първи „г“ клас на Трето средно училище „Димитър Талев“, водени от своята преподавателка Любка Митева.
Атрактивните книжки във фонда, с вълнуващи истории, чудати герои и приказни места, веднага грабнаха вниманието на първокласниците. Те с интерес прелистиха страниците на някои от своите любими творби.
Учениците толкова се впечатлиха от съкровищницата със заглавия в РБ „Д. Талев“, че всички вкупом станаха наши читатели и получиха първите си читателски карти, а като подарък към тях – „Молбата на книгата“. В следващите дни те отново ще посетят библиотеката, за да си вземат любими книжки от фонда на културната институция.
Първокласници станаха читатели на Регионална библиотека  Димитър Талев -Благоевград
Първокласници станаха читатели на Регионална библиотека  Димитър Талев -Благоевград
Първокласници станаха читатели на Регионална библиотека  Димитър Талев -Благоевград

Добавете Вашия коментар

TOP