Пръскат срещу кърлежи в Кочериново
16 Март 2026 | 10:06
0 коментара
Бизнес
Кюстендил

Превантивна обработка срещу кърлежи започва на територията на община Кочериново, предаде ФОКУС. В периода от 16 до 20 март ще бъде извършена дезакаризация на тревните площи като част от мерките за осигуряване на по-безопасна среда за жителите и гостите на общината.
От местната администрация уточняват, че обработката има за цел ограничаване на разпространението на инфекциозни заболявания, пренасяни от кърлежи, особено в началото на активния пролетен сезон.
След третирането ще бъде въведен карантинен срок от 24 часа. За по-голяма информираност на гражданите на всяко обработено място ще бъдат поставени указателни табели, на които ще бъдат посочени датата и часът на извършената обработка, както и продължителността на карантинния период.
От Община Кочериново допълват, че при неблагоприятни атмосферни условия е възможно графикът за третиране на тревните площи да бъде променен.
От администрацията призовават жителите да спазват указанията на поставените табели и да проявяват отговорност към опазването на околната среда и собственото си здраве.
От местната администрация уточняват, че обработката има за цел ограничаване на разпространението на инфекциозни заболявания, пренасяни от кърлежи, особено в началото на активния пролетен сезон.
След третирането ще бъде въведен карантинен срок от 24 часа. За по-голяма информираност на гражданите на всяко обработено място ще бъдат поставени указателни табели, на които ще бъдат посочени датата и часът на извършената обработка, както и продължителността на карантинния период.
От Община Кочериново допълват, че при неблагоприятни атмосферни условия е възможно графикът за третиране на тревните площи да бъде променен.
От администрацията призовават жителите да спазват указанията на поставените табели и да проявяват отговорност към опазването на околната среда и собственото си здраве.






