"Прокурорският син" Васил Михайлов нападна с бухалка служител на ГДБОП

Служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев излезе с официално изявление относно случая с така наречения "прокурорски син" в Перник - Васил Михайлов.
Според него, информацията за акция на Главната дирекция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП) е невярна.
"Не е имало акция на ГДБОП, свързана с придобилия известност "прокурорски син" в Перник. Случаят е съвсем различен", заяви Дечев.
По думите на министъра, предполага се, че въпросният млад мъж, заедно с още две лица, е използвал бухалки и автомобил, с маски, и е отишъл до село Люлин в близост до град Перник.
Там е възникнал инцидент със служител от ГДБОП, който преди това е работил като полицай в Криминална полиция.
"Опитали са се да нападнат с бухалки нашият колега, който заедно с баща си е използвал оръжие и е стрелял във въздуха", обясни министърът.
След инцидента нападателите са се опитали да избягат по труднопроходим черен път, като са изоставили автомобила си.
Служебният министър подчерта, че случаят няма връзка с разследвания на ГДБОП и се касае за инцидент между конкретни лица, а не за организирана престъпна акция.
Дечев коментира и инцидента, при който жена намушка четирима чужденци в столицата с думите, че "лицето има определени ментални проблеми, няма данни за терористични или други мотиви".






