Прокуратурата разследва двама благоевградчани за кражбата в КФМ

12 Май 2025 | 10:19
0 коментара
Криминално
Благоевград
Прокуратурата разследва двама благоевградчани за кражбата в КФМ

Предадоха на прокурор двама благоевградчани, задигнали имущество от месопреработвателно предприятие в града.

Светослав М. и Христо К. са изнесли от българо-испанската фирма "КФМ" 1500 метални бастуна за сушене на колбаси и огромна вана за месо. Според собствениците на предприятието в Благоевград - Тонка Трайкова и Тодор Наков, струват най-малко 25 000 лева.

Двамата подадоха жалби за обира на 9 май. Часове по-късно благоевградските полицаи се задействаха. Задържаните са на 47 и 42 години. Двамата са служители в КФМ, потвърдиха от прокуратурата. По първоначални данни единият от тях е с хазартна зависимост. Христо и Светослав са получили от пункт за вторични суровини едва 2000 лева, които си поделили. 

Добавете Вашия коментар

TOP