Продължава обработката срещу бълхи, кърлежи и други несекоми в община Банско
23 Юли 2025 | 20:12
0 коментара
Общество
Благоевград

Продължава обработката срещу бълхи, кърлежи и други несекоми в община Банско
Стартира извършването на поетапна дезинсекция и дезакаризация на територията на град Банско и населените места в общината, с продължителност до края на седмицата.
Обработките ще се провеждат в нощните часове след 22:00 ч., при подходящи метеорологични условия.
Ще бъдат третирани: детски и спортни площадки, паркове и зелени площи,
Целта е ефективно ограничаване на популациите от комари, кърлежи, бълхи и други вредни насекоми.
Пръскането се извършва поетапно с разрешени биоцидни препарати, при стриктно спазване на санитарно-хигиенните изисквания.
Важно за всички: Карантинен срок: 24 часа след обработка на всяка площ.
На обработените терени ще бъдат поставени табели с информация за датата на третирането и карантинния период.
Препоръчва се на пчеларите с кошери в близост до обработваните зони да вземат предпазни мерки за защита на пчелните семейства.
От общинска администрация информирамат, че вече е извършена дезинсекция срещу комари на територията на град Банско.
Стартира извършването на поетапна дезинсекция и дезакаризация на територията на град Банско и населените места в общината, с продължителност до края на седмицата.
Обработките ще се провеждат в нощните часове след 22:00 ч., при подходящи метеорологични условия.
Ще бъдат третирани: детски и спортни площадки, паркове и зелени площи,
Целта е ефективно ограничаване на популациите от комари, кърлежи, бълхи и други вредни насекоми.
Пръскането се извършва поетапно с разрешени биоцидни препарати, при стриктно спазване на санитарно-хигиенните изисквания.
Важно за всички: Карантинен срок: 24 часа след обработка на всяка площ.
На обработените терени ще бъдат поставени табели с информация за датата на третирането и карантинния период.
Препоръчва се на пчеларите с кошери в близост до обработваните зони да вземат предпазни мерки за защита на пчелните семейства.
От общинска администрация информирамат, че вече е извършена дезинсекция срещу комари на територията на град Банско.






