Пристигна вторият ни медицински хеликоптер
28 Февруари 2025 | 16:51
0 коментара
Общество
България

България вече има втори хеликоптер за оказване на спешна медицинска помощ по въздух.
Той кацна в страната ни днес в 15:38 ч. и ще бъде разположен в регионалната база на HEMS в Сливен, съобщават от Министерството на здравеопазването.
Вече са сформирани и осемте авиомедицински екипи, които ще работят там, състоящи се от 9 лекари и 8 медицински сестри.
Екипите са преминали задължителните обучения, както и необходимите прегледи, съгласно изискванията за европейски авиационен медицински клас 2.






