Президентът Йотова: Днес пишем с красивите кирилски букви

“Днес е 24 май - честит празник. Тези думи изпреварват обичайното "добро утро" или "добър ден". Днес е празник на буквите, книжовността, просветата. Малко и голямо искат да изрекат на глас - Честит празник. Днес, не защото трябва, а защото искаме се стичаме към домовете на българската духовност - училища и читалища, театри и библиотеки, водени от дълбока и чиста обич”, каза по повод празника президентът Илияна Йотова.
Държавният глава се включи в празничното шествие в София.
“Днес ние българите пишем с красивите кирилски букви сякаш в техните извивки стои целия летопис на българската история - на гръмки победи и неуспехи, когато цял наред въстава, за да търси свободата си”, добавя още Йотова.
"Нека да пазим българския език, който ни прави народ, който ни свързва, обединява и подписва нашето национално самочувствие", призова още президентът.






