Прекрасен Бабинден в Добринище

22 Януари 2025 | 09:39
1 коментара
Култура
Благоевград
Прекрасен Бабинден в Добринище

С вълнение в Добринище бе отбелязан Бабинден, денят на великото начало на живота. Деца, майки и баби облечени в народни носии, пресъздадоха традицията разчупване на Богородичната пита, поръсване на новороденото, поливане и бабуване.
Бабинчетата бяха уважени за поредна година от кмета на град Добринище Иван Сакарев, който им подари сребърна буквичка и специалните ни гости, кмета на Община Банско, г-н Стойчо Баненски, зам. -кмета на Община Банско, г-н Георги Доневичин и общинския съветник и Председател на Читалището, г-н Петър Друнчилов. Всички заедно пожелаха здраве, щастие, благополучие и много повече бабинчета, за да пребъде град Добринище.


struma.com

Добавени коментари

Аз съм бурята! публикува:
22 Януари 2025 | 11:45
Е НЕМАТАКЪВСМЕХ! У бе, леваци!

Добавете Вашия коментар

TOP