Представители на граждански организации се запознаха със системата за управление на отпадъците в Община Благоевград

12 Ноември 2025 | 18:27
1 коментара
Бизнес
Благоевград
Представители на граждански организации се запознаха със системата за управление на отпадъците в Община Благоевград
В рамките на посещението те разгледаха инфраструктурата за управление на отпадъците, включваща Регионално депо за неопасни отпадъци, инсталация за предварително третиране на смесени битови отпадъци, компостираща инсталация, както и възможностите на анаеробната инсталация.
????Присъстващите получиха информация за процеса на третиране на биоотпадъците и за мерките, които общината прилага за намаляване на емисиите и опазване на околната среда.
????След огледа на съоръженията експерти от Община Благоевград и представители на неправителствени организации обмениха добри практики в управлението на отпадъците.
✔️Посещението, част от международната кампания „Градове за хората“, бе организирано от международната неправителствена организация CEE Bankwatch Network и нейния български член – Екологично сдружение „За Земята“, с подкрепата на Община Благоевград.
Представители на граждански организации се запознаха със системата за управление на отпадъците в Община Благоевград
Представители на граждански организации се запознаха със системата за управление на отпадъците в Община Благоевград
Представители на граждански организации се запознаха със системата за управление на отпадъците в Община Благоевград

Добавени коментари

анал-лизатор публикува:
12 Ноември 2025 | 19:07
Като гледам на фотото, само едни “овци“ са активистите... Е, и един “пръч“ се мота там, за цвят, навярно?

Добавете Вашия коментар

TOP