Представиха първото фототипно издание на „Македонски алманах“ в Благоевград

27 Ноември 2025 | 21:00
0 коментара
Общество
Благоевград
Представиха първото фототипно издание на  Македонски алманах  в Благоевград
Представиха пред благоевградската общественост първото фототипно издание на “Македонски алманах”
По повод 85-годишнината на оригинала на книгата, издаден през 1940 г. в Индианаполис, САЩ, днес Македонски научен институт- София представи първото фототипно издание.
В знак на признателност за активната научно-изследователска дейност и съхраняване на историческата памет, заместник областният управител Христо Ангелов връчи почетния плакет на областния управител на доц. Наум Койчев- заместник-председател на Македонския научен институт и съавтор към предговора на новото фототипно преиздание.
Книгата “Македонски алманахь” представлява своебразна илюстрована енциклопедия, която отразява живота и стремежите на сънародниците ни отвъд океана, както и тяхната дълбока връзка с корените, традициите и духовността на българите от края на XIX и първата половина на XX век.
Представиха първото фототипно издание на  Македонски алманах  в Благоевград
Представиха първото фототипно издание на  Македонски алманах  в Благоевград
Представиха първото фототипно издание на  Македонски алманах  в Благоевград
Представиха първото фототипно издание на  Македонски алманах  в Благоевград

Добавете Вашия коментар

TOP