Празник на теснолинейката: С радостни възгласи Разлог посрещна юбилейния влак-Родопи
09 Декември 2025 | 15:56
2 коментара
Култура
Благоевград

Днес, точно в 12:55 ч., на железопътна гара Разлог тържествено пристигна юбилейният влак „Родопи“, посветен на празника на теснолинейката Септември – Добринище.
Специално украсеният влак беше посрещнат от десетки жители и гости на града, но най-вълнуващо бе участието на учениците от ОУ „Никола Парапунов“, СОУ „Петър и Иван Каназиреви“ и НУ „Яне Сандански“.
Децата и младежите очакваха влака с голямо нетърпение и усмивки. Те държаха в ръцете си собственоръчно нарисувани рисунки, които впечатлиха кондуктора и персонала на влака – с голямо удоволствие всички творби бяха събрани, за да останат като спомен от юбилея.
Особено впечатление направи Кирил Чекански, ученик от ОУ „Никола Парапунов“, който изучава професионален жп моделизъм и мечтае да стане машинист. Специално за юбилея той беше подготвил макет на теснолинейката, който предизвика интереса на всички присъстващи.
По случай 80-годишния юбилей, председателят на Гражданското сдружение "За теснолинейката" Кристиан Ваклинов получи поздравителен адрес от кмета на община Разлог Красимир Герчев, в която се подчертава огромната му роля за това, че теснолинейката е съхранена, популяризирана и призната както в страната, така и извън нея.
Щастието при пристигането беше искрено, а когато влакът потегли обратно, всички го изпратиха с радостни викове и махащи ръце.
Празнично настроение и чувство на гордост изпълниха гара Разлог — доказателство, че теснолинейката продължава да свързва не само градовете, но и хората от различни поколения.
Специално украсеният влак беше посрещнат от десетки жители и гости на града, но най-вълнуващо бе участието на учениците от ОУ „Никола Парапунов“, СОУ „Петър и Иван Каназиреви“ и НУ „Яне Сандански“.
Децата и младежите очакваха влака с голямо нетърпение и усмивки. Те държаха в ръцете си собственоръчно нарисувани рисунки, които впечатлиха кондуктора и персонала на влака – с голямо удоволствие всички творби бяха събрани, за да останат като спомен от юбилея.
Особено впечатление направи Кирил Чекански, ученик от ОУ „Никола Парапунов“, който изучава професионален жп моделизъм и мечтае да стане машинист. Специално за юбилея той беше подготвил макет на теснолинейката, който предизвика интереса на всички присъстващи.
По случай 80-годишния юбилей, председателят на Гражданското сдружение "За теснолинейката" Кристиан Ваклинов получи поздравителен адрес от кмета на община Разлог Красимир Герчев, в която се подчертава огромната му роля за това, че теснолинейката е съхранена, популяризирана и призната както в страната, така и извън нея.
Щастието при пристигането беше искрено, а когато влакът потегли обратно, всички го изпратиха с радостни викове и махащи ръце.
Празнично настроение и чувство на гордост изпълниха гара Разлог — доказателство, че теснолинейката продължава да свързва не само градовете, но и хората от различни поколения.
Добавени коментари
Иван публикува:
11 Декември 2025 | 05:15
Направи една украса на езерото, която след месец ще замине за боклука .Хвърли едни пари ей така ,а вдигна данъците..
Разлог публикува:
09 Декември 2025 | 23:07
Герчеви хората с казми са построили ЖП линия ти за 35 години какво построи










