Празник на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“-Кюстендил
21 Май 2026 | 16:05
0 коментара
Култура
Кюстендил

Днес пред Художествена галерия „Владимир Димитров –Майстора“ ученици, учители, родители и гости отбелязаха празника на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ – Кюстендил.
Начало на тържеството дадоха кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и директорът на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ - Жасмина Мицова-Средова.
Благодарение на вас Община Кюстендил се представя достойно на състезания, олимпиади и различни национални форуми, с което много се гордеем. Пожелавам ви да бъдете здрави, усмихнати и целеустремени и винаги да успявате с всяко едно начинание, с което се захванете“, каза кметът.
Кметът връчи и специална награда на ученичката Сияна Стоянова за участието ѝ в областния конкурс „Железният полк“, посветен на 140-годишнината от създаването на 13-и пехотен Рилски полк.
„По традиция всяка година ПМГ отличава своите възпитаници за приноса им към издигането на престижа на гимназията и достойното ѝ представяне пред целия ни град. Отличаваме и нашите колеги, които с много усилия, труд и постоянство подкрепят учениците през целия този път“, отбеляза директорът.
Събитието премина с много емоции, признателност и гордост към поколенията, които изграждат духа и традициите на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“.
Празникът още веднъж показа, че любовта към знанието, стремежът към развитие и силата на човешкия дух превръщат училището не просто в място за обучение, а в общност, която вдъхновява поколения.
Начало на тържеството дадоха кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и директорът на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ - Жасмина Мицова-Средова.
Благодарение на вас Община Кюстендил се представя достойно на състезания, олимпиади и различни национални форуми, с което много се гордеем. Пожелавам ви да бъдете здрави, усмихнати и целеустремени и винаги да успявате с всяко едно начинание, с което се захванете“, каза кметът.
Кметът връчи и специална награда на ученичката Сияна Стоянова за участието ѝ в областния конкурс „Железният полк“, посветен на 140-годишнината от създаването на 13-и пехотен Рилски полк.
„По традиция всяка година ПМГ отличава своите възпитаници за приноса им към издигането на престижа на гимназията и достойното ѝ представяне пред целия ни град. Отличаваме и нашите колеги, които с много усилия, труд и постоянство подкрепят учениците през целия този път“, отбеляза директорът.
Събитието премина с много емоции, признателност и гордост към поколенията, които изграждат духа и традициите на ПМГ „Проф. Емануил Иванов“.
Празникът още веднъж показа, че любовта към знанието, стремежът към развитие и силата на човешкия дух превръщат училището не просто в място за обучение, а в общност, която вдъхновява поколения.









