Празник на будителите в ДГ Ален мак Разлог: Учители и деца в традиционни носии
31 Октомври 2025 | 16:45
1 коментара
Култура
Благоевград

Ние няма да кажем- "Не на хелоуин", защото уважаваме празниците на другите народи, нека да си ги празнуват. Но казваме ДА на БЪЛГАРСКИТЕ празници, на БЪЛГАРСКИТЕ обичаи и традиции!
Изправяме гордо чело пред делото на родните БУДИТЕЛИ, защото сме народ с чест и славна история!
Прекланяме се и помним!
Казваме да на всичко БЪЛГАРСКО!
Защото го носим в сърцата си и то гори като огън и свети надалеч!
Няма разложки дом без носия и няма разложко дете което да не е закърмено от люлката с разложките традиции. От бабиното хоро, през Старчевата, през пъстрите хора на пазаре, та така до века!.....
Днес в нашата инициятива- "Надиграй ме!"- показахме силата и красотата на българските танци- тропнахме ръченица и залюляхме дълго хоро- така хванати за ръце, здраво, всички заедно!
Идеята я прегърнаха със сърце всички родители, на които благодарим! Облякоха дечицата в най- пъстрите, везани, с мерак направени носии!
Да горди сме БЪЛГАРИ!
Горди с РАЗЛОГ!
Обичаме БЪЛГАРИЯ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!

Изправяме гордо чело пред делото на родните БУДИТЕЛИ, защото сме народ с чест и славна история!
Прекланяме се и помним!
Казваме да на всичко БЪЛГАРСКО!
Защото го носим в сърцата си и то гори като огън и свети надалеч!
Няма разложки дом без носия и няма разложко дете което да не е закърмено от люлката с разложките традиции. От бабиното хоро, през Старчевата, през пъстрите хора на пазаре, та така до века!.....
Днес в нашата инициятива- "Надиграй ме!"- показахме силата и красотата на българските танци- тропнахме ръченица и залюляхме дълго хоро- така хванати за ръце, здраво, всички заедно!
Идеята я прегърнаха със сърце всички родители, на които благодарим! Облякоха дечицата в най- пъстрите, везани, с мерак направени носии!
Да горди сме БЪЛГАРИ!
Горди с РАЗЛОГ!
Обичаме БЪЛГАРИЯ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Добавени коментари
. Ради публикува:
31 Октомври 2025 | 17:24
И това е благодарение на Новото начало









