Празнична изложба за 24 май в Благоевград
20 Май 2025 | 16:40
0 коментара
Култура
Благоевград

На 23 май (петък) от 18:00 ч. в Градската художествена галерия – Благоевград ще бъде открита традиционната обща изложба, посветена на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
В експозицията участват над 52 художници от Благоевград и региона с 80 творби в областта на живописта, графиката и приложното изкуство.
Събитието е част от програмата за отбелязване на 24 май и Празника на Благоевград, и традиционно се радва на голям интерес както сред артистичната общност, така и сред жителите и гостите на града.
В експозицията участват над 52 художници от Благоевград и региона с 80 творби в областта на живописта, графиката и приложното изкуство.
Събитието е част от програмата за отбелязване на 24 май и Празника на Благоевград, и традиционно се радва на голям интерес както сред артистичната общност, така и сред жителите и гостите на града.






