Празничен Бабинден в Якоруда
21 Януари 2026 | 15:07
1 коментара
Култура
Благоевград

По традиция и тази година Общинска администрация - град Якоруда и Народно читалище „Светлина-1907” организираха честване по повод Деня на родилната помощ 21 януари - Бабинден.
Гости на тържеството бяха г-н Мехмед Вакльов – кмет на община Якоруда и медицинска сестра Таня Стоянова.
Децата от група „Звездици“ при Детска градина – община Якоруда поздравиха бабите за празника със стихчета и песнички.
Представен беше обичая „Поливане” на баба-акушерка.
Г-н Вакльов поздрави бабите, майките и малките бабинчета и подари на новородените дечица плакети и подаръци от името на Общинска администрация – град Якоруда.
Празника завърши с бабино хоро на площада.
Гости на тържеството бяха г-н Мехмед Вакльов – кмет на община Якоруда и медицинска сестра Таня Стоянова.
Децата от група „Звездици“ при Детска градина – община Якоруда поздравиха бабите за празника със стихчета и песнички.
Представен беше обичая „Поливане” на баба-акушерка.
Г-н Вакльов поздрави бабите, майките и малките бабинчета и подари на новородените дечица плакети и подаръци от името на Общинска администрация – град Якоруда.
Празника завърши с бабино хоро на площада.
Добавени коментари
Само питам публикува:
21 Януари 2026 | 19:39
Ами както се гледа по снимките само кукли сте заденали?! Не сте ли си правили истински бебета тази година?











