ПП-ДБ ще върне проучвателния мандат и настоява за избори в края на март
10 Януари 2026 | 14:00
2 коментара
Политика
България

Коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) ще върне незабавно проучвателния мандат за съставяне на правителство, след като той им бъде връчен от президента Румен Радев. Това заявиха в Стара Загора народните представители Ивайло Мирчев и Божидар Божанов, предаде репортер на БГНЕС. От коалицията потвърдиха, че ще се явят на предсрочния вот в непроменен формат и се обявиха за провеждане на изборите в края на месец март. „Президентът ще връчи мандата, когато реши, и това, което ние ще направим, е да го върнем веднага. Трябват ни избори, честни избори с нов главен прокурор“, заяви Ивайло Мирчев. Съпредседателят на „Да, България“ бе категоричен, че на следващите избори трябва да се върне 100% машинното гласуване. Според него това е най-сигурният начин за гарантиране на честността на вота и за ограничаване на манипулациите. „Трябват ни избори, в които хората да могат да гласуват 100% машинно – без измами, без това, което сме свикнали да виждаме, без купувачите на гласове, без лимузините в ромските махали и без подмяна на бюлетини“, допълни Мирчев. По отношение на датата на вота, Божидар Божанов коментира от Стара Загора, че макар решението да е в правомощията на президента, пролетта е по-подходящият сезон. „Това е решение на президента. Традиционно не е добре да бъдат в тежката зима, така че краят на март е един разумен момент за избори“, посочи Божанов.
В понеделник президентът Румен Радев ще връчи мандата на най-голямата парламентарна група ГЕРБ-СДС.
Лидерът й Бойко Борисов вече заяви, че ще върне веднага мандата за съставяне на правителство. І БГНЕС
В понеделник президентът Румен Радев ще връчи мандата на най-голямата парламентарна група ГЕРБ-СДС.
Лидерът й Бойко Борисов вече заяви, че ще върне веднага мандата за съставяне на правителство. І БГНЕС
Добавени коментари
Мирчев публикува:
11 Януари 2026 | 18:48
Шиши в затвора. Новото начало се разпада.
АПС ПРЕСЦЕНТЪР публикува:
11 Януари 2026 | 18:47
Кметовете на Якоруда и Белица, съответно М.Вакльов и Р.Ревански проведоха среща с г- н Доган. Поднесоха своите извинения за предателството, и поискаха "прегръдка", и прошка. Но г- н Ахмед Доган отговори: КЪСНО Е ЛИБЕ ЗА КИТКА.






