Политехника Дупница победи Енигма Фойерверк

15 Март 2024 | 09:37
България

Политехника Дупница победи с 88:73 Енигма Фойерверк в среща от редовния сезон на А група Запад на Българска баскетболна лига. След равностойно първо полувреме в зала „Триадица" Политехника вдигна оборотите в третата четвърт, за да изкове победата. По този начин тимът от Дупница се реваншира за отпадането си на ½-финал в турнира за Купата на ББЛ от същия съперник.

Сега за Политехника най-резултатен бе Кристиян Георгиев с 24 точки. Димитър Генов добави 15 точки, 7 борби и 4 асистенции. От пейката добре се включи Даниел Запрянов – 12 точки и 5 асистенции. Асен Попов завърши с 10 точки.

За съперника Александър Александров вкара 16 точки от скамейката. С дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби за Енигма завърши Иво Славчев. Любен Пасков добави 13 точки, 7 борби и 5 асистенции.

Това бе 15-а победа за Политехника Дупница в първенството на ББЛ, А група Запад.

На 16 март, събота, пък В отборът на Политехника ще играе в Спортната зала в Дупница. От 11 ч. Политехника В приема тима на Олд Мамбас в среща от Българска баскетболна лига, В група Запад.