Полена и Крупник грейнаха в коледна премяна

В навечерието на най-светлите зимни празници Дядо Коледа и Снежанка посетиха село Полена и донесоха със себе си настроение, усмивки и коледен дух. На площада, изпълнен с малки и големи, всички заедно отброиха до десет, а след последния вик грейна красивата коледна елха — сияйна, цветна и величествена.
Белобрадият старец и Снежанка раздадоха подаръци и лакомства на всички деца. Малчуганите обещаха догодина да бъдат още по-добри и да чакат отново своите празнични гости. Най-вълнуващият момент за тях безспорно беше личната среща с Дядо Коледа — момент, който ще помнят дълго.
Площадът на Полена бе озарен от хиляди коледни светлини, които блещукаха и създаваха неповторима атмосфера на топлина и уют. На празника присъстваха кметът на община Симитли Апостол Апостолов, кметът на селото Веселин Топузов, както и множество жители и гости на Полена.
След запалването на елхата празникът продължи със забавни игри, музика и много снимки с добрия старец. Децата тичаха, смееха се и се наслаждаваха на магията, която само Коледа може да донесе.
И тази година село Полена доказа, че когато хората се събират с добри помисли, светли надежди и усмивки, Коледа пристига не само с подаръци, но и със сърце. Защото истинската коледна магия е в споделените моменти, в добротата и в светлината, която носим един към друг.
В навечерието на празничните дни в центъра на село Крупник също беше запалена тържествено коледната елха, която и тази година привлича вниманието със своята богата украса и празничен блясък. Събитието събра десетки жители и гости на селото, дошли да усетят атмосферата на коледния дух.
Специален гост на празника беше Дядо Коледа, който пристигна, за да поздрави най-малките. Над 150 деца нетърпеливо го очакваха, за да получат своите изненади и да се снимат с белобрадия старец. Срещата с него предизвика много усмивки и искрена детска радост, а красивата празнична украса в Крупник създава настроение и привлича вниманието както на местните жители, така и на гостите на селото.
На тържеството присъстваха кметът на община Симитли, Апостол Апостолов, кметът на село Крупник, Александър Равначки, както и общински съветници и представители на местната общност.





















