Под патронажа на областният управител Георги Динев се пусна новото осветление по ГП Е-79 край Благоевград
01 Ноември 2025 | 19:34
3 коментара
Общество
Благоевград

Министър-председателят Росен Желязков откри новото осветление на ремонтирания участък от Е-79 край Благоевград
В този ден, в който България отдава почит на всички, които със слово, знание и дух са „осветявали“ пътя на народа ни, откриваме път, който буквално ще бъде по-светъл и по-сигурен за всички, които го използват, каза областният управител Георги Динев по време на тържествената церемония.
Днес откриваме не просто ново осветление –откриваме по-безопасен, по-модерен и по-европейски път. Нека този проект бъде пример за всичко, което можем да постигнем, когато сме единни в целите си, допълни Динев и благодари на правителството, местната власт, на Агенция “Пътна инфраструктура” и строителите, които с професионализъм и постоянство превърнаха една дългогодишна мечта в реалност.
Днес откриваме пътен участък, който не е реновиран от близо 25 години – това заяви министър-председателят Росен Желязков, който участва в церемонията по въвеждане в експлоатация на обновения участък от път Е-79 между Бело поле и Симитли, включително стария тунел „Железница“.
Това е превантивен, а не авариен ремонт, изтъкна премиерът Желязков. По думите му именно транспортната инфраструктура е един от ясните показатели, че страната ни се развива във възходяща тенденция. Министър-председателят изтъкна значението на доброто взаимодействие между централната и местната власт, както и целенасочените усилия на управляващото мнозинство и правителството, което взима конкретни решения и ги привежда в изпълнение, в полза на обществото. Благодаря на всички, които бяха ангажирани с този проект и с неговото успешно реализиране, заяви още Желязков.
Участъкът Бело поле - Благоевград - Симитли, в това число старият тунел Железница на път Е-79, са обновени съгласно договор за превантивно поддържане, финансирани от бюджета на АПИ на стойност 35 664 096 лв.
Дейностите включват преасфалтиране, стабилизиране на банкети, цялостна подмяна на обезопасителни мантинели, подобряване на отводнителната система и нова хоризонтална маркировка, поставяне на осветление на трасето.
Представители на Българската православна църква отслужиха молебен за здраве, за благоденствие на всички, които ще пътуват по този път.
В този ден, в който България отдава почит на всички, които със слово, знание и дух са „осветявали“ пътя на народа ни, откриваме път, който буквално ще бъде по-светъл и по-сигурен за всички, които го използват, каза областният управител Георги Динев по време на тържествената церемония.
Днес откриваме не просто ново осветление –откриваме по-безопасен, по-модерен и по-европейски път. Нека този проект бъде пример за всичко, което можем да постигнем, когато сме единни в целите си, допълни Динев и благодари на правителството, местната власт, на Агенция “Пътна инфраструктура” и строителите, които с професионализъм и постоянство превърнаха една дългогодишна мечта в реалност.
Днес откриваме пътен участък, който не е реновиран от близо 25 години – това заяви министър-председателят Росен Желязков, който участва в церемонията по въвеждане в експлоатация на обновения участък от път Е-79 между Бело поле и Симитли, включително стария тунел „Железница“.
Това е превантивен, а не авариен ремонт, изтъкна премиерът Желязков. По думите му именно транспортната инфраструктура е един от ясните показатели, че страната ни се развива във възходяща тенденция. Министър-председателят изтъкна значението на доброто взаимодействие между централната и местната власт, както и целенасочените усилия на управляващото мнозинство и правителството, което взима конкретни решения и ги привежда в изпълнение, в полза на обществото. Благодаря на всички, които бяха ангажирани с този проект и с неговото успешно реализиране, заяви още Желязков.
Участъкът Бело поле - Благоевград - Симитли, в това число старият тунел Железница на път Е-79, са обновени съгласно договор за превантивно поддържане, финансирани от бюджета на АПИ на стойност 35 664 096 лв.
Дейностите включват преасфалтиране, стабилизиране на банкети, цялостна подмяна на обезопасителни мантинели, подобряване на отводнителната система и нова хоризонтална маркировка, поставяне на осветление на трасето.
Представители на Българската православна църква отслужиха молебен за здраве, за благоденствие на всички, които ще пътуват по този път.
Добавени коментари
Ми публикува:
02 Ноември 2025 | 09:12
Тва си е новина
Хихи публикува:
01 Ноември 2025 | 23:25
Къде е Насо бе, да не събира тухли за кооперацията
Хаха публикува:
01 Ноември 2025 | 20:59
Мането би ради и уволни бичката











