Починал е шофьорът на единия тир, участвал в катастрофата на Северната скоростна тангента

Починал е шофьорът на единия тир, турски гражданин, участвал в катастрофата на Северната скоростна тангента, съобщиха от Центъра за спешна медицинска помощ – София.
На място са изпратени две линейки. Шофьорът на втория камион е с гръдна травма и е транспортиран към Военномедицинската академия.
Северната cкоростна тангента на София е блокирана заради тежък инцидент с два тира. Катастрофата е станала след отбивката за Требич, при км 6 в посока ГКПП „Калотина“.
Причините за инцидента се изясняват. Пътят е затворен и в двете посоки - към Калотина и към магистрала "Хемус". Образува се задръстване.
От Пътната агенция съобщиха, че трафикът се осъществява по обходен маршрут: по път II-18 Софийски околовръстен път и се регулира от пътна полиция.






