По-скъпи купони за храна на ученици в Благоевград

Поскъпнали са купоните за храна на ученици в Благоевград. Сигналът е подаден в Областния координационен център за контрол при въвеждане на еврото. Увеличението е в шест благоевградски училища. ОКЦ, оглавяван от областния управител в Пиринско Георги Динев, вече предостави информация за установяване на наличието или липсата на увеличение от началото на учебната година на купоните за хранене за учениците от търговските дружества, предоставящи услугата на територията на област Благоевград, информираха от кабинета на губернатора Динев. По-скъпо е храненето в училищата - Второ, Трето, Четвърто, Осмо, Девето и в 11 ОУ.
В Областния координационен център са също кметовете в региона, ръководители на териториални звена на централната администрация, МВР, НАП, "Митници" и ОБДХ. При необходимост ръководителят може да привлича за участие и представители на други администрации и организации на територията на областта. Основната им задача е да подпомагат при наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на еврото относно случаи на необосновано покачване на цените, констатирани нарушения и наложени санкции, проблеми при изплащане на пенсии, обезщетения за болест, безработица или майчинство, социални помощи, заплати, констатирани измами, наложени санкции на некоректни търговци и спазване на изискването за двойно обозначаване на цените на стоките и услугите, наличие на уведомления за приемане на смесени плащания и в двете валути, наличие на обективни икономически фактори за увеличаване на цените на стоки и услуги, извършени проверки в търговските обекти от компетентни институции и други. Членовете осъществяват комуникация с други компетентни държавни органи, сочат от пресцентъра на Областна администрация-Благоевград.






