Пирин спря Левски и удължи агонизиращата „синя“ мъка

19 Февруари 2023 | 19:34
Пирин спря Левски и удължи агонизиращата  синя  мъка

Oтборът на Пирин Благоевград не позволи на Левски София да вземе победа в десети пореден мач в родната efbet Лига.

Двата отбора завършиха наравно – 1:1, на стадион „Христо Ботев“ в мач, който впечатляващо в началото беше почетен споминалата се легенда на ЦСКА и българския футбол – Петър Жеков.

Асен Чандъров вкара първия си гол с фланелката на „сините“ в 14-ата минута, давайки им аванс от дузпа, ала юношата на ЦСКА – Мартин Смоленски, изравни резултата в края на първата част и донесе скъпоценната точка на „орлетата“. Десетият пореден мач без победа за Левски пък изравни кошмарната тяхна серия без успех от вече далечната 1963-а година, когато тимът прави подобен рейд от лоши резултати. Тимът от столицата затъна до осмото място с 31 точки, докато Пирин е 14-и с 13 точки.