Пирин Разлог се наложи срещу ЦСКА в шампионата по волейбол

09 Март 2024 | 09:36
България

Пирин Разлог победи с 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:15) у дома ЦСКА в късния петъчен мач от 20-ия кръг в първенството на България по волейбол за мъже.

Домакините водеха с 10:7 и 21:18 в първата част, приключила при 25:20. "Червените" се върнаха в двубоя след 25:19 във втория гейм, но след това Пирин имаше пълно превъзходство, играейки изключително силно.

Двубоят завърши при 25:15 за тима от Разлог, който преди това беше спечелил и третата част с 25:22.

Най-резултатен в полза на победителите стана Радослав Попов със 17 точки. Мариян Наков добави още 16 пункта за успеха на Пирин Разлог.

С 23 точки за състава на ЦСКА се отличи Страхиня Бързакович.

Пирин е на седмо място в класирането, докато "червените" са на четвърта позиция.

В събота шампионът Нефтохимик 2010 приема Хебър, докато Левски София гостува на Добруджа 07.