Пирин посреща Арда (Кърджали) в Благоевград днес

28 Февруари 2022 | 09:01

Пирин посреща отбора на Арда (Кърджали) днес от 17:30 часа на стадион "Христо Ботев" в Благоевград

Днес е пореднота домакинство в Първа лига на орлетата.

Припомняме, че Пирин спечели с 2:1 срещу Локомотив (София) в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Така „орлетата“ стартираха с успех участието си в шампионата през 2022 година. Това бе втора поредна победа за тима от Благоевград в първенството и общо трети пореден официален мач без загуба.

С този успех Пирин събира в актива си 19 точки, изравнявайки се в класирането с отборите на Локомотив (София) и Ботев (Враца). “Орлетата” се намират на 11-ото място, а столичните “железничари” са 12-ти, като и двата отбора са на 3 точки от десетия ЦСКА 1948 и Арда, които са тимовете над опасната зона.

И двата гола за тима на Радослав Митревски бяха отбелязани след изпълнения на ъглови удари, като първо Христофор Хубчев даде ранен аванс на отбора ни още в 7-ата минута, а в 65-ата минута Петър Занев покачи на 2:0. Малко по-късно Октавио вкара гол от около 30 метра, който обаче не бе достатъчен на гостите от София и така те си тръгнаха с празни ръце от стадион “Христо Ботев”.