Пирин не се даде на Арда, мачът завърши 1:1

10 Април 2023 | 21:04
Благоевград
Пирин и Арда завършиха 1:1 в предпоследния мач от 25-ия кръг на efbet Лигата, предава БТА. И двете попадения паднаха след почивката. Гостите поведоха чрез попадение на Радослав Цонев от дузпа, а "орлетата" изравниха в добавеното време на мача с гол на резервата Преслав Йорданов с глава. Първият точен удар към една от двете врати бе на Иван Тасев от Пирин.

В 14-ата минута Абубакар Тугнага от Арда се освободи от Мартин Бачев, мина покрай вратаря Георгиев и си нагласи топката на левия крак, но топката срещна левия стълб на вратата и излезе в аут. Отново Тунгара изпробва удара си след близо половин час игра, но топката попадна в ръцете на вратаря на "орлетата" Янко Георгиев. В 37-ата минута защитникът на благоевградчани Вячеслав Велев стреля, а вратарят на гостите Анатолий Господинов спаси удара. След почивката тимът от Кърджали определено имаше надмощие на терена. След час игра Шахредин Букхолда стреля, като Янко Георгиев изби топката в корнер. След изпълнението му Букхолда отново стреля с глава, а топката се отби в ръката на Славчо Шоколаров. Съдията Кристиян Колев получи знак да гледа ситуацията на видео повторение и отсъди дузпа. Шоколаров пък протестираше, че топката е ударила рамото му. Радослав Цонев вкара гол със силен удар в левия долен ъгъл на вратата на Янко Георгиев. Халфът отказа да се зарадва на попадението, тъй като е юноша на Пирин.
Десет минути преди края на редовното време Илия Юруков от тима на Арда бе изгонен с втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена. В третата минута на добавеното време Славчо Шоколаров центрира от корнер, а резервата Преслав Йорданов, който сложи и капитанската лента, в глава вкара топката в левия ъгъл на вратата на Господинов - 1:1. Арда остава на 8-о място, като се отдалечи от Топ 6.

Пирин е на 14-а позиция, но вече е с 5 точки повече от предпоследния Хебър.
Пирин - Арда 1:1 Голмайстори: 0:1 Радослав Цонев 64-дузпа, 1:1 Преслав Йорданов 90+3

Пирин: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Венцислав Бенгюзов (68 - Мартин Смоленски), Дмитро Семенив, Даниил Кондраков, Иван Тасев (68 - Преслав Йорданов), Мартин Бачев, Илкер Будинов (77 - Борис Тютюков), Славчо Шоколаров, Чебраилс Макрецкис, Раян Сенхаджи

Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Милен Желев, Деян Лозев, Алекс Петков, Илия Юруков, Радослав Цонев, Светослав Ковачев (80 - Ласана Н'Диайе), Станислав Иванов (66 - Иван Тилев), Абубакар Тунгара (34 - Шахредин Букхолда), Преслав Боруков (80 - Милен Стоев)