Пирин изпусна 2 гола преднина и падна от Берое в истински трилър!

21 Октомври 2020 | 21:40

Берое и Пирин изиграха спиращ дъха мач, завършвайки при резултат 4:3 в полза на заралии в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България. Възпитаниците на Димитър Димитров направиха впечатляващ обрат в заключителните десет минути на двубоя, реализирайки три попадения.

Домакините излязоха напред в резултата в 5-та минута чрез Преслав Йорданов. „Берое“ възстанови равенството в 42-та минута чрез Макоута. Преслав Йорданов обаче даде нов аванс за „Пирин“ в добавеното време на първата част.

Франческо Руберто спаси дузпа на Иван Минчев в 51-та минута, а  Преслав Йорданов отбеляза третото си попадение в двубоя в 66-та минута и направи резултата 3:1. Алиун Фал намали резултата в 81-та минута, а отново той изравни три минути по-късно. Гаюс Макоута изпрати „Берое“ в следващата фаза с точно изпълнена дузпа в добавеното време на мача.

Така орлетата спазиха традицията да правят спиращи дъха мачове, но този път загубиха.Пирин спорт