Пирин и Литекс не успяха да се победят в Благоевград

30 Октомври 2015 | 21:18

Пирин и Литекс завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на А група. Домакините откриха резултата в 23-ата минута чрез Башлиев, а резервата на Литекс Йонсен изравни в 75-ата минута.

В началните минути нито един от двата тима не съумя да наложи преимущество, а головите моменти липсваха. В 7-ата минута Малинов стреля встрани.

Едва в 24-ата минута домакините от Пирин създадоха опасност пред вратата на Баривиера. Маркиньос се впусна добре в половината на Литекс, намери Башлиев, но вратарят на Литекс се справи. Гостите отвърнаха с опасност пред Костов, но Минчев се засуети и пропусна ситуацията.

В 32-ата минута Александър Башлиев центрира отдясно към наказателното поле на Литекс, там Баривиера остави топката да тупне пред него и тя влезе в мрежата му.

През второто полувреме Литекс тръгна да търси гол.  Още в 49-та минута гостите бяха близко до изравняването, след като Данило Асприля проби по десния фланг и центрира, Диого Виана стреля с глава с летящ плонж, но Красимир Костов спаси. Още на два пъти вратарят на домакините Красимир Костов имаше добри прояви и спаси удари на гостите от Ловеч.

Гостите стигнаха до изравняването в 75-ата минута когато Йонсен, който влезе като резерва матира Костов с прецизен удар с глава и асистенция на Арсенио. Той пропусна до края на двубоя да донесе успеха на тима си, като два от ударите му минаваха встрани от вратата.

Домакините имаха възможности чрез Маркиньос и Тошев, но те не бяха оползотворени.

Така двата тима взеха по една точка в един здрав мач изпълнен с остри единоборства. Литекс вече има 24 точки и зае второто място, а Пирин спечели едва 5-ата си в първенството и остава последен в класирането.Gong.bg