Пирин Благоевград взе точка при равен мач с Ботев (Гълъбово)

10 Март 2019 | 07:34

Отборът на Пирин (Благоевград) стигна до точка при гостуването на „Трейс Арена“. Играчите на Петър Златинов завършиха 3:3 срещу Ботев (Гълъбово) в срещата от 20-ия кръг на Втора професионална лига. Орлетата най-после напомниха за пиринския дух, показаха и характер след като на три пъти бяха догонващи в резултата.

Първото попадение в сблъсъка заби Бейсим Бейсим в 3-ата минута. В 23-ата минута Никола Георгиев изравни. Две минути преди края на първата част юношата на Пирин Методи Костов се разписа за 2:1 от дузпа, но в 55-ата минута нападателят на “орлетата” Владислав Златинов наказа Пламен Колев.
В 66-ата минута домакините отново поведоха след гол на Иван Винков, но Пирин се добра до точката, след като осем минути преди края на срещата Димитър Благов се разписа в мрежата на Ботев.

В класирането Ботев Гълъбов е на 11-т апозиция с 21 точки, а Пирин Благоевград е на 14-та позиция с 18 точки.Пирин спорт