Пирин Благоевград победи с 2:1 Кариана Ерден

09 Ноември 2020 | 17:21

Отборът на Пирин Благоевград победи с 2:1 Кариана Ерден в последана среща от 13-ия кръг на родната ни Втора лига. Това бе и дербито между първия и третия, а със спечелените 3 точки в Ерден Пирин се доближи само на точка от Кариана.

Попаденията реализираха Преслав Йорданов в последната минута на първата част и Красимир Станоев в 82-та минута. Емануил Личев в последана минута върна надеждите на домакините. А с тази победа орлетата прекъснаха серията от 11 поредни срещи без загуба на Кариана,нанесоха и първа домакинска загуба на съперника си от дълго време насам.

Уолън Фийни отново започна мача отново без Антон Карачанаков, а Димитър Митов едва за втори път през сезона започна титуляр на мястото на трайно контузения Стилиян Николов. Веселин Великов пък можеше да разчита на всичките си наличини футболисти в Кариана.

В 12-тата минута удар на Емануел Личев бе париран от влезлия като резерва Карачанаков и домакините имаха претенции за дузпа. Три минути по-късно Георги Търтов опита удар,но стреля покрай вратата. В 29-тата минута Карачанаков отправи първи удар за гостите, а в 39-тата Петър Петров със страхотен рефлекс парира удар на Борислав Дамянов от 30 метра.

В последната минута на полувремето Преслав Йорданов със страхотен удар от границата на наказателното поле изненада Павел Станев и откри резулатата. Това бе и попадение №11 за голмайстора на Втора лига.

През втората част орлетата обаче тотално надиграха своя съперник. Възпитанициет на Уолън Фийно не само не дадоха никакви шансове на съперниците си, а и пропуснаха куп положения.
На два пъти в 59-тата и 67-та минути Карачанаков нямаше шанс да вкара. Десет минути преди края на срещата футболистите на Пирин изпълниха 3 поредни ъглови удара и голът висеше на косъм. Две минути по-късно със страхотен удар от 20 метра Красимир Станоев вкара втори гол за Пирин.

Финалният щурм на домакините им донесе само почетен гол,който Личев вкара отблизо при едно разбърнкване букварно с рамо. източник: Пирин спорт