Пирин Благоевград победи ЦСКА в София в мач от Първа лига

1 коментара
България

Мач от 29-ия кръг в Първа футболна лига:

ЦСКА-София - Пирин Благоевград      1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Виталийс Ягодинскис 14, 1:1 Фернандо Каранга 25, 1:2 Иван Тасев 79
жълти картони: Фернандо Каранга, Матиас Фаетон (ЦСКА-София), Брайън Есало (Пирин)
главен съдия: Петър Кузев
Национален стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Браян Кордоба (90-Емануел Шакич), Мено Кох, Енес Махмутович, Тибо Вион (77-Брадли Де Нойер), Амос Юга (63-Джонатан Линдсет), Услаус Скаршем (77-Станислав Шопов), Тобиас Хайнц, Марселино Кареасо, Фернандо Каранга, Данило Асприля (63-Матиас Фаетон)
Пирин: Максим Ковальов, Арно Лузайадио (68-Александър Дюлгеров), Виталийс Ягодинскис, Венцислав Бенгюзов (80-Евгени Георгиев), Георги Въбранов, Аюб Абу, Данило Полонский (68-Мартин Георгиев), Лазар Боянов, Моду Диание, Иван Тасев (87-Брайън Есало), Юго Комано (80-Станислав Костов)

ЦСКА-София загуби изненадващо с 1:2 у дома срещу Пирин Благоевград в мач от 29-ия кръг от Първа лига и сведе до минимум шансовете си да спечели титлата.

В четвъртата минута Иван Тасев надбяга защитата на домакините и центрира, Густаво Бусато успя да пресече топката, но след това топката достигна до Абу и той шутира стреля, но вратарят на "червените" отново се намеси решително и спаси.

Три минути след това "армейците" изпуснаха да вземат аванс. Кълбото достигна до Данило Асприля, който шутира силно, но Виталийс Ягодинскис успя да спаси вратата си от попадение.

"Орлетата" поведоха в резултата в 14-ата минута на двубоя на стадион "Васил Левски". Георги Върбанов продължи топката при изпълнение на ъглов удар към Виталий Ягодинскис, който от няколко метра даде аванс за Пирин.

Седем минути след това отборът от Благоевград организира контра и Иван Тасев, който беше изведен зад защитата, стреля неточно.

В 25-ата минута ЦСКА-София достигна до равенството. Тибо Вион центрира от корнер за Фернандо Каранга, който реализира за 1:1.

Тобиас Хайнц изпълни прецизно свободен удар в 38-ата минута, но Ковальов отново изби кълбото.

Пет минути преди края на първата част Данило Асприля получи топката и би силно, но уцели напречната греда.

В 44-ата минута Бусато отново се намеси решително след удар на Юго Комано.

В самото начало на втората част Тасев беше изведен в наказателното поле, но ударът му срещна страничния стълб. След това Юго Комано би от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато за пореден път спаси вратата си.

В 55-ата минута Амос Юга направи сериозен пропуск, когато стреля с глава, но прати топката в аут.

Четвърт час по-късно гостите от Благоевград изпълниха ъглов удар, а Моду Диание би с глава, но Бусато отново улови кълбото.

В 75-ата минута Тобиас Хайнц стреля покрай вратата, а четири минути по-късно Пирин за втори път поведе в резултата. Иван Тасев получи топката и стреля силно от границата на наказателното поле, като изпрати кълбото в горния ъгъл на вратата на Густаво Бусато за 1:2.

В последните минути от двубоя публиката на домакините на няколко пъти скандираха "оставка" по адрес на треньора Нестор Ел Маестро.

ЦСКА-София е на второ място в класирането и изостава на 9 точки зад лидера Лудогорец Разград, докато Пирин се изкачи на 13-то място в шампионата след първия си успех срещу този съперник през последните три десетилетия. БТА