“Пирин”- Благоевград победи шампиона Лудогорец с 5:3 в Разград

13 Декември 2021 | 19:56
1 коментара
Пирин”- Благоевград победи шампиона Лудогорец с 5:3 в Разград

Пирин нанесе една от най-срамните загуби на Лудогорец в българското първенство. "Орлетата" сразиха "орлите" с 5:3 на "Хювефарма Арена" в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Благоевградчани поведоха с 0:4 след попадения на Христофор Хубчев (15) и Мохамед Брахими (46,70) на два пъти. В 38-ата минута Оливие Вердон порази собствената си врата. Бенинецът се разписа в 77-ата минута, след което разградчани вдигнаха оборотите и стигнаха до още две попадения, дело на Кирил Десподов (88-дузпа) и Каули (90). В първата минута на продължението Венцислав Бенгюзов оформи крайното 3:5, което е и най-тежката загуба на шампионите в елита на България.

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха един от най-слабите си мачове до момента през сезона. Играчите демонстрираха несериозно отношение до заключителните десет минути на срещата и закономерно получиха четири гола във вратата си. В атака шампионите не създадоха почти нищо запомнящо се, фланговете също не работеха.

В същото време възходът на Пирин след уволнението на Уорън Фийни продължава. "Орлетата" стигнаха до точка срещу ЦСКА в миналия кръг, а сега си тръгват с успех от Разград.

След днешната среща Лудогорец остава лидер с 42 точки, докато благоевградчани събраха 16 точки, но продължават да са предпоследни във временното класиране.

Антон Узунов

Срещата започна по-силно за домакините. В 5-ата минута Дорин Ротариу проби отдясно, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи коварен удар, който срещна тялото на Николай Бодуров и излезе в корнер. Две минути по-късно Ихинио Марин отправи удар с глава след центриране отдясно, но не затрудни Хенгелман.

В 10-ата минута "орлетата" организираха опасна контраатака. Мохамед Брахими напредна с топката, но сбърка с подаването към Антон Карачанаков, който беше на удобна позиция за стрелба. Четири минути по-късно Красимир Станоев с хубаво подаване изведе Брахими отдясно. Крилото напредна и опита удар, но Шакил Пинас с шпагат успя да блокира топката. Кълбото излезе в корнер, а след неговото изпълнение Христофор Хубчев бе най-съобразителен, надскочи Оливие Вердон и с глава се разписа за 0:1.

В 29-ата минута разградчани бяха близо до гол. Каули стигна до топката до аутлинията и върна към Марин. Испанският нападател опита удар, но не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно вратарят на Пирин изби удар от пряк свободен удар на Кирил Десподов.

В 38-ата минута Пирин удвои преднината си. Гостите организираха добра атака. Топката стигна до Красимир Станоев пред наказателното поле. Халфът свали за Брахими, който се размина с кълбото, но в опита си да изчисти Оливие Вердон си вкара нелеп автогол.

Втората част започна с нов гол във вратата на Лудогорец. Благоевградчани организираха поредна отлична контраатака. Антон Карачанаков получи отляво, напредна и с отлично подаване изведе Мохамед Брахими сам срещу Кахлина. Офанзивният футболист с мощен удар прати топката под горната греда за 0:3.

Лудогорец можеше бързо да се върне в мача. В 50-ата минута Десподов намери Марин в наказателното поле. Испанският нападател отправи удар, който Хенгелман спаси. Малко след това Десподов стреля от пряк свободен удар, но не затрудни стража на гостите.

В 63-ата минута Жордан Икоко получи травма и беше заменен от Георги Терзиев. Малко след това Доминик Янков се оказа на стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран. В 67-ата минута Бодуров не успя да изчисти добре центриране на Десподов отдясно. Топката стигна до Дорин Ротариу, който опита шут от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

В 70-ата минута "орлетата" стигна до четвърти гол. Станоев пусна отличен извеждащ пас за Брахими. Алжирецът надбяга Терзиев, справи се с него в наказателното поле и със силен удар вкара за 0:4. Първоначално страничният рефер вдигна засада. ВАР обаче коригира решението му и голът беше признат. Повторенията явно показаха, че Терзиев покрива Брахими.

Седем минути по-късно Лудогорец върна едно попадение. Вердон получи на около 22 метра от вратата. Бенинският национал отправи удар, при който Хенгелман не се намеси добре и топката се озова в мрежата.

В 88-ата минута резервата Мавис Чибота получи в наказателното поле, финтира Светослав Дяков и се строполи на земята. Главният рефер Васимир ел-Хатиб без да се поколебае посочи бялата точка, макар че Дяков не бе съгласен с решението му, но ВАР потвърди решението на съдията. Зад топката застана Кирил Десподов и с премерен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Хенгелман - 2:4.

Само минута по-късно Лудогорец върна още един гол. Каули получи топката от Десподов в наказателното поле и от няколко метра вкара за 3:4. В продължението обаче Пирин реши всичко в мача. Гостите организираха нова добра атака. Карачанаков получи пред наказателното поле, навлезе отдясно и върна към вратарското поле и Венцислав Бенгюзов вкара за 3:5.

3:5 Венцислав Бенгюзов (90+1)

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 6. Шакил Пинас, 9. Ихинио Марин (70 - 13. Мавис Чибота), 11. Кирил Десподов, 22. Жордан Икоко (63 - 5. Георги Терзиев), 23. Мануел Шоу (46 - 7. Алекс Сантана), 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (60 - 64. Доминик Янков), 29. Дорин Ротариу, 30. Игор Пластун, 95. Каули

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 13. Мавис Чибота, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков

Треньор: Станислав Генчев

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев (80 - 73. Венцислав Бенгюзов), 7. Мохамед Брахими (78 - 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов (78 - 29. Станислав Костов), 18. Светослав Дяков, 45. Христофор Хубчев, 14. Стилиян Николов

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 29. Станислав Костов, 23. Ивайло Тодоров

Треньор: Радослав Митревски

Ж.к. Мохамед Брахими, Светослав Дяков, Антон Карачанаков (Пирин)

Съдия: Васимир ел-Хатиб

Стадион: „Хювефарма Арена”

източник: Gong.bg