ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Доклад разкри шокиращи заплати на шефовете на общински дружества в Благоевград!

22 Май 2025 | 17:11
30 коментара
Общество
Благоевград
ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Доклад разкри шокиращи заплати на шефовете на общински дружества в Благоевград!
ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Заплати до 9 693 лв. за управители на общински дружества в Благоевград – докато хората тънат в мизерия

Шокиращ доклад, изготвен от общинската администрация на Благоевград, разкрива месечните възнаграждения на управителите на общинските дружества за първото тримесечие на 2025 г. Данните показват фрапиращи заплати, които на фона на ниските доходи и икономическата несигурност в региона изглеждат повече от цинични.

Кой колко получава – данни, които възмущават:

СБАЛО „Св. Мина“ ЕООД – 9 693 лв./месец Център за психично здраве – 6 462 лв./месец

Медицински център I – Благоевград – 6 462 лв./месец Център за туберкулозни заболявания – 6 462 лв./месец

Паркинги и гаражи – 6 192,75 лв./месец

Биострой ЕООД – 4 038,75 лв./месец

Пазари ЕООД – 3 500,25 лв./месец
Арт Стейдж СНЦ Фест – 3 231,00 лв./месец
Благоевград проект ЕООД – 3 231,00 лв./месец
Благоевград инвест – 2016 ЕООД – 2 692,50 лв./месец
Благоевград еко транспорт ЕООД – 2 692,50 лв./месец
ФК „Пирин“ ЕООД – 2 692,50 лв./месец

За сравнение: минималната работна заплата за 2025 г. в България е 1 077 лв. Обществена реакция: възмущение и недоверие „Възмутително е, че докато майки с деца се редят за социални помощи, управители на губещи общински предприятия си гарантират петцифрени доходи! Това е подигравка със жителите на Благоевград“, коментираха граждани в социалните мрежи.

Особено остро се възприема възнаграждението на управителя на СБАЛО „Св. Мина“, където въпреки солидната заплата от близо 10 000 лв., болницата нерядко търси дарения за ремонт и техника. Къде е моралът? Заплатите са утвърдени със заповед на зам.-кмета Ася Иванова, с подпис и отговорност от дирекция „Финанси и бюджет“. Очаква се темата да бъде поставена и на сесия на Общинския съвет, където гражданите настояват за преразглеждане и „връщане на връзката с реалността“.

Градът на контрастите Благоевград е сред градовете с най-нисък ръст на доходите и сериозен демографски срив. Хиляди хора живеят с под 1 200 лв. месечно, а младежите напускат масово. На този фон – управители на общински фирми, част от които не генерират печалба, получават възнаграждения, съизмерими със заплатите в София, а дори и над тях.
 
ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Доклад разкри шокиращи заплати на шефовете на общински дружества в Благоевград!
ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Доклад разкри шокиращи заплати на шефовете на общински дружества в Благоевград!
ПИР ПО ВРЕМЕ НА ЧУМА: Доклад разкри шокиращи заплати на шефовете на общински дружества в Благоевград!

Добавени коментари

НН публикува:
24 Май 2025 | 07:29
Така действат пуделите - взимат от хората, за да си раздават заплати.
Мартин Вътев публикува:
23 Май 2025 | 21:47
Видяхте ли, че този с нищо не е по различен от Илко.
Петър публикува:
23 Май 2025 | 19:41
Кмете, никой досега не е лъгал като теб
Тодор публикува:
23 Май 2025 | 19:39
Те това е ПП. Измами лъжи и кражби
Баларбаши публикува:
23 Май 2025 | 17:18
Така се печелят избиратели
иван публикува:
23 Май 2025 | 13:21
А заплатите на Общинските съветници , повечето от които с килийно образование и работен месец от 4 часа и то от време на време???
палячовщина публикува:
23 Май 2025 | 09:59
На всяко тримесечие си делим последното място по заплати с Кюстендил, ама даваме близо 70 000 за заплати на 12 човека, управители на губещи фирми всеки месец. Това ако не е парадокс, здраве му кажи. Докато десетки хиляди благоевградчани живеят със заплата под 1400 лева, някой удрят софийските ИТ-та в земята със заплати от по 7-8 хиляди лева.
Злата публикува:
23 Май 2025 | 08:17
И доктор Пандев е на щест браво и там при него е назначил родата на общински съвет на граждански договори е нема такава пасмина
Иво публикува:
23 Май 2025 | 07:34
Този от ПИГ - Пандурски направо да изчезва , лизгар , ти срам имаш ли . Щавиш хората поръчково слагане и дебнене на скоби и паяк .
До Люба публикува:
23 Май 2025 | 07:01
А Богданова колко зима за няколко часа нищоправене на ден и фотосесий
До Люба публикува:
23 Май 2025 | 06:51
Ако това е вярно протест пред общината и да изчезват
Сашо публикува:
23 Май 2025 | 06:28
Оставка. Къде се намираш бе кмет ли си кметица ли си. Вън от Благоевград и си вземи и управителиет
село изгрев публикува:
22 Май 2025 | 23:12
лелеле метка ма ти верно ли си мислиш че ние ядем доматите с колци . браво метка ти ме спечели като избирател. с теб съм.
Бисо публикува:
22 Май 2025 | 23:06
Ппомачетата на Насо в общинските дружества и интерната и сервитьорки те на Хиха са още на работа. По времето на Илко доста бяха на два договора. Заети са в изборния процес и си работят друго по време на работа.
Люба публикува:
22 Май 2025 | 22:44
Заплатите на кмет и зам.кметове Байкушев 11000лв Шалявска 8600лв Кимчев 8200лв Иванова 8500лв Захариева 8700лв Деса секретаря 9000лв Толкоз
171 публикува:
22 Май 2025 | 22:23
Изключително слаб кмет… само моабети, на лице нищо
Гергана публикува:
22 Май 2025 | 21:39
Ле ле, този мина Илко по всички параграфи.
Андрея публикува:
22 Май 2025 | 20:50
Това е върха на сладоледа. Иначе кмета вика и само повтара пари нема. Е нема кмете нема и да има с тия заплати.
Еленово публикува:
22 Май 2025 | 20:41
Тези управители струват 57 347 лв. всеки месец на гражданите на Благоевград. Хайде да обясни това жалко подобие на кмет кое от тези дружества може да се похвали, че прави нещо като хората?
Милан публикува:
22 Май 2025 | 20:30
За какви бални единици пише в този нелеп документ. Да не сте абитуриенти? Мръсници. Затова ли вдигнахте цената на синята зона, за да си вдигате заплатите. ПП - пълни педе..си
Васе публикува:
22 Май 2025 | 20:27
Къде отидоха предизборните обещания? Най бедната област, най бедната община да си позволява подобни заплати. Това е обида за всички граждани. Не те е срам. ОСТАВКА.
Гражданин публикува:
22 Май 2025 | 20:24
Чакай бе тези взимат повече от депутати. Методи оказа се пълен лъжец
Тасков публикува:
22 Май 2025 | 20:23
а бе Байкуш, за нищо не ставаш
Методиииииии публикува:
22 Май 2025 | 20:01
Ей Байкушев от бе си ЕПМ боклук да го духаш олигофрен
kalenderski публикува:
22 Май 2025 | 19:50
teodor velchev nema li da se zadavi s tiq 9 hilqdi leva inache bolnicata e na zaguba
КИРИЛ АСЕНОВ публикува:
22 Май 2025 | 19:27
БОЙКО ПАНДУРСКИ ВЗИМА ШЕСТ БОНА ЗАПЛАТА А ДРУЖЕСТВОТО ПАРКИНГИ И ГАРАЖИ Е НА ЗАГУБА .КАКВО СТАВА ? ОСТАВКА НА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ ТОНИ БОГДАНОВА. ОСТАВКА СЕГА И ВЕДНАГА.
моля за отговор публикува:
22 Май 2025 | 19:23
може ли някого да ми обясни след като са общински дружества кой определя заплатата общински съвет или кмета на общината за да се знае на кого да се търси отговорност
До шушка! публикува:
22 Май 2025 | 19:04
Не рукайте тъпунгери селски, ке ви окрадем до шушка!
Байкуш публикува:
22 Май 2025 | 17:54
На Васко Петров сина му Коце със заплата в Пирин един финансово губещ клуб стс заплата 2700 алоооо Методииии ти си луд
Байкушееев публикува:
22 Май 2025 | 17:50
Методииии шефа на Арт стейдж го познаваш само ти. Никой в града не го знае. За информация на хората той е човек на Люба Спириева,която коли и беси. Та този анонимен управител Климентов си живее в София и си взима 3 бона

Добавете Вашия коментар

TOP