ПФК Пирин 22 АД навлиза в кризисен режим и търси устойчиво финансиране
08 Декември 2025 | 12:36
4 коментара
Спорт
Благоевград

Информация относно текущото състояние на ПФК Пирин 22 АД ПФК
Пирин 22 АД навлиза в период на функциониране в кризисен режим. Настоящите собственици публично обявиха намеренията си за оттегляне преди два месеца. Тъй като към този момент не е намерен устойчив вариант с нов инвеститор, а приходите на клуба са оскъдни, общият финансов ресурс остава крайно ограничен. В тази връзка през настоящата седмица собствениците ще предложат официално акциите на клуба на Община Благоевград, като в случай на приемане те ще бъдат прехвърлени без каквито и да е задължения. В тази ситуация всички разходи трябва да бъдат сведени до абсолютния минимум, което налага и предприемане на съкращения. На всички футболисти ще бъде предложено прекратяване на договорите по взаимно съгласие, ако те желаят това. Никой няма да бъде принуждаван, но реалността е такава, че клубът не може да си позволи натрупването на нови задължения след месец декември.
ПФК Пирин 22 АД активно търси варианти за устойчиво финансиране, но към момента няма реални или сигурни перспективи за скорошно влизане на нов инвеститор или собственик.
Изказваме благодарност към всички компании, които и в този труден момент подкрепят клуба чрез рекламни партньорства. Тяхната помощ е безценна. Призоваваме повече представители на местния бизнес да окажат съпричастност според възможностите си – всяка подкрепа е значима и допринася за запазването на нормалното функциониране на ПФК Пирин 22 АД.
Пирин 22 АД навлиза в период на функциониране в кризисен режим. Настоящите собственици публично обявиха намеренията си за оттегляне преди два месеца. Тъй като към този момент не е намерен устойчив вариант с нов инвеститор, а приходите на клуба са оскъдни, общият финансов ресурс остава крайно ограничен. В тази връзка през настоящата седмица собствениците ще предложат официално акциите на клуба на Община Благоевград, като в случай на приемане те ще бъдат прехвърлени без каквито и да е задължения. В тази ситуация всички разходи трябва да бъдат сведени до абсолютния минимум, което налага и предприемане на съкращения. На всички футболисти ще бъде предложено прекратяване на договорите по взаимно съгласие, ако те желаят това. Никой няма да бъде принуждаван, но реалността е такава, че клубът не може да си позволи натрупването на нови задължения след месец декември.
ПФК Пирин 22 АД активно търси варианти за устойчиво финансиране, но към момента няма реални или сигурни перспективи за скорошно влизане на нов инвеститор или собственик.
Изказваме благодарност към всички компании, които и в този труден момент подкрепят клуба чрез рекламни партньорства. Тяхната помощ е безценна. Призоваваме повече представители на местния бизнес да окажат съпричастност според възможностите си – всяка подкрепа е значима и допринася за запазването на нормалното функциониране на ПФК Пирин 22 АД.
Добавени коментари
Коки публикува:
09 Декември 2025 | 16:32
Дяков и другите лешояди колко човека взимате заплати без да вьршите нищо а сега ревете
Тттттттт публикува:
08 Декември 2025 | 15:21
Баикушев не им се вразваи на тия лешояди на акъл да вземе общината ПИРИН остави ги се оправят сами нали бяха много кадърни а пък сега реват като проститутки я да бягат и да се спасяват както могат до сега не им трябваше никой а сега като опре ножа до кокала даваи общината да ни спасява да са крали по малко нямаше да се стигне до тука да върнат всички пари дето са открадна ли и ще се оправят горе долу нещата ЕЛЕЗОВ да върне рестото от кражбите и те така сички по канален ред и са готови нещата
Тттттттт публикува:
08 Декември 2025 | 15:02
Елезов ходи търси спонсори бе идиоти цел живот взимаш не мъчени пари и още толкова крадеш стани и да те нема от там бе ти расипа всичко за това преди 3 години Дафинов ти би шута с 200 защото те виде що за човек си ама па то ти човек ли си ти си някакво подобие на човек стани и да те няма от там или ще чакаш да доиде някой друг и него да крадеш . Ама пък аз се радвам ПИРИН да фалира та да ги изпратят в селските групи и от там да си ходят сички некъдарници и от управата и от школата защото там положението не е по различно даже да кажа може да е и по тежко защото и там работят е такива като ЕЛЕЗОВ дета нищо не разбират и гледат как да хванат някои родите та да му исцицат паричките и да говорят колко им е добро детето ако че то си няма нищо общо със футбола апък други гледат как да пробият по друг начин да пишат на майките на децата това го няма никъде и е пълно безобразие .МИТРЕВСКИ я вземи се в ръце и ти и оправи тая школа че тия там големите разбирачи гонят от школата и малко къдърните деца дето са останали не може ти си трениор и да викаш по децата и да ги обиждат и ги правят наи долните
Фен публикува:
08 Декември 2025 | 14:41
Е това вече мина всички граници , Елезов , Байкушев , Спасов , Милен - все разсипници . По времето на стария Байкушев същото се случи , сега при този кмет пак . Е това развитие на град Благоевград .






