Петричките „звездички“ блеснаха с пълен комплект медали, шампионката в спринта М. Трайкова взе виза за лекоатлетическия фестивал в Полша

22 Юни 2022 | 07:31
Петричките  звездички  блеснаха с пълен комплект медали, шампионката в спринта М. Трайкова взе виза за лекоатлетическия фестивал в Полша

Четвъртите национални детски игри „Атлетиката търси таланти“ се превърнаха в арената, на която подрастващите таланти от петричкия ЛК „Звездите“ за пореден път защитиха реномето си на един от най-динамично развиващите се клубове в царицата на спортовете у нас. Състезателите на Анита Янкулова завоюваха пълен комплект медали и записаха още няколко призови места в условията на силната  конкуренция на съперници от всички лекоотлетически центрове у нас. На 60 м спринт шампионка в надпреварата на родените през 2009 г. момичета стана Мария Трайкова с резултат 8,04 сек., което й донесе и индивидуалната купа за най-добро постижение в тази възраст. Това гарантира квота на младата петричанка за международния лекоатлетически фестивал в Полша, за където през август ще заминат 80 наши подрастващи в двата пола. Трайкова взе и бронзовото отличие на скок дължина с 4,55 м. В следващия сегмент /р. 2010 г./ Сиана Манасиева взе сребърното отличие в късия спринт с 8,68 сек. При 13-годишните Владимира Андреева остана в подножието на подиума и в двете дисциплини, финиширайки на 4-та позиция в спринта с 8,89 сек. и в сектора за дълъг скок / 4,49 м/.

На пистата на националния стадион „Васил Левски“  на състезанието, организирано от СКЛА „Академик“, сили премериха повече от 300 лекоатлетически таланти от над 30 клуба. „Изключително съм доволна от моите състезатели. Освен медалистите, всичи останали подобриха личните си постижения. Резултатите бяха измервани електронно. Хубаво е, че ще имаме представител в Полша през лятото“, коментира Ан. Янкулова.