Петрич избра Цар на виното! Празнично настроение и тази година за Деня на лозаря и виното
14 Февруари 2025 | 18:14
1 коментара
Култура
Благоевград

Традицията е спазена! Молебен за здраве, ритуал по зарязване на лозата, посрещане на Свети Трифон, музикална програма и конкурс „Най-добро младо червено вино“ за празника на лозаря днес в община Петрич.
Възпитаници на НЧ „Братя Миладинови“ се погрижиха за доброто настроение на присъстващите производители и ценители на хубавото домашно вино, произвеждано в Петричкия край.
Специалисти оцениха и участниците в конкурса, провежда всяка година на този ден – „Най-добро младо червено вино“. В него участваха винопроизводители от община Петрич.
Висока оценка за показателите на виното от реколта 2024 година дадоха дегустаторите.
Сред добрите бяха отличени най-добрите червени вина.
Титлата „Цар на виното“ беше дадена на Стоян Кайнакчиев.
На второ място бе класирано отново вино, произведено от Стоян Кайнакчиев , а на трето място Евгени Велев.
Допълнително бяха наградени още трима участници в конкурса – Симеон Ангелов, Кирил Бузов и пак Стоян Кайнакчиев.
Всички получиха грамоти и предметни награди, осигурени от Община Петрич.
Кметът Димитър Бръчков поздрави лозарите и пожела благодатна за реколтата им година, за да можем да се поздравим отново с отлични качества на виното.
С наздравици и веселие продължи празника край село Ръждак!
Да бъде здраве и берекет!




Възпитаници на НЧ „Братя Миладинови“ се погрижиха за доброто настроение на присъстващите производители и ценители на хубавото домашно вино, произвеждано в Петричкия край.
Специалисти оцениха и участниците в конкурса, провежда всяка година на този ден – „Най-добро младо червено вино“. В него участваха винопроизводители от община Петрич.
Висока оценка за показателите на виното от реколта 2024 година дадоха дегустаторите.
Сред добрите бяха отличени най-добрите червени вина.
Титлата „Цар на виното“ беше дадена на Стоян Кайнакчиев.
На второ място бе класирано отново вино, произведено от Стоян Кайнакчиев , а на трето място Евгени Велев.
Допълнително бяха наградени още трима участници в конкурса – Симеон Ангелов, Кирил Бузов и пак Стоян Кайнакчиев.
Всички получиха грамоти и предметни награди, осигурени от Община Петрич.
Кметът Димитър Бръчков поздрави лозарите и пожела благодатна за реколтата им година, за да можем да се поздравим отново с отлични качества на виното.
С наздравици и веселие продължи празника край село Ръждак!
Да бъде здраве и берекет!




Добавени коментари
За Якоруда с любов публикува:
14 Февруари 2025 | 18:41
Г-н Даниел Димитров, началник на ОД МВР Благоевград . На вашето внимание: Продължаваме с потресаващи разкрития за мафията и нейните покровители в Якоруда. Ето ИМЕНАТА на КОРУМПИРАНИТЕ полицаи от полицейски участък в Якоруда - САЛИХ МУСТАФА- МРЪЦОВИЯ И КОЛЕГАТА МУ НИКОЛАЙ ГОЛОМЕХОВ-ГУМЕ. Тези полицаи имат и други такива провинения при изпълнение на служебните си задължения. Те са замесени в схемата с незаконен дървен материал на територията на Община Якоруда. Техен съучастник е известният с криминалното си минало Ахмед Ахмед-Пачката, от село Конарско. СЪС СЪДЕЙСТВИЕТО НА горски стражари- ГЕОРГИ МАЛЧОВ, и ЕРЕДИН ДЖУРИН, МУСТАФА СЪРТЕВ, ЛЮДМИЛ ПАРЦОВ, . Имената на другите горски са от Черна Места, Бунцево и Конарско , ще бъдат казани допълнително. Полицаите от години превозват , разбирайте крадат в горите на Якоруда. До нас достигна информация, че същите полицаи осигуряват чадър на известният дилър и наркоман в Якоруда- Станимир Богданов-Перката. Междудругото съпругата на Перката е зам.кмет в Община Якоруда, и дясна ръка на кмета Вакльов. Това навежда на мисълта за покровителство от най високо ниво в Града. Къде е Прокуратурата, Полицията и ДАНС ? Кмета на Якоруда НЕ взима отношение, понеже ТЕ му се отчитат с процент , и той мълчи. Според нас по този начин Кмета става съучастник. Кмета прикрива престъпления.Потърсихме за коментар Кмета Вакльов от Новото начало в Якоруда . Кмета за пореден път не беше открит на работното си място. ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ .И ОЩЕ РАЗКРИТИЯ






