Петокласници в Белица се завърнаха с награди от впечатляващото им представяне в Походът на книгата
03 Април 2026 | 11:11
1 коментара
Общество
Благоевград

Учениците от 5 клас на СУ "Св.Св. Кирил и Методий"с ръководител Димитрина Христова се завърнаха с награди от впечатляващото им представяне в " Походът на книгата"- София
Откриването на “Походът на книгите” (2-23 април) събра в концертната зала на Културния дом “Искър” представители на Министерството на културата, МОН, Столична община, както и други културно-просветни институции в София и район “Искър”. Присъстваха децата, наградени като най-активни читатели, родители и гости от всички поколения.
Най-атрактивната изява в кратката програма беше спектакълът “От бедното момче до безсмъртния разказвач”, подготвен от ученици в 5 клас под ръководството на учителката Димитрина Мраценкова от СУ “Св. Св. Кирил и Методий” в град Белица. Проследен беше животът на Ханс Кристиан Андерсен и бяха представени популярни герои от творчеството на писателя.
Младите актьори бяха многократно аплодирани от публиката, развълнувана от житейската мъдрост, въплътена в любимите на всички деца приказки. Изпълнителите получиха грамоти и подаръци книги от организаторите на събитието.
Откриването на “Походът на книгите” (2-23 април) събра в концертната зала на Културния дом “Искър” представители на Министерството на културата, МОН, Столична община, както и други културно-просветни институции в София и район “Искър”. Присъстваха децата, наградени като най-активни читатели, родители и гости от всички поколения.
Най-атрактивната изява в кратката програма беше спектакълът “От бедното момче до безсмъртния разказвач”, подготвен от ученици в 5 клас под ръководството на учителката Димитрина Мраценкова от СУ “Св. Св. Кирил и Методий” в град Белица. Проследен беше животът на Ханс Кристиан Андерсен и бяха представени популярни герои от творчеството на писателя.
Младите актьори бяха многократно аплодирани от публиката, развълнувана от житейската мъдрост, въплътена в любимите на всички деца приказки. Изпълнителите получиха грамоти и подаръци книги от организаторите на събитието.
Добавени коментари
ГЕРБ Новото начало публикува:
03 Април 2026 | 23:09
Листа на гюбрета-Дерибеи за община Якоруда :
Беди крадлата, Магда мазната, Карафеиз крокодила гъбар , Драго алкохолика и покерджия , Поп Кръстьо предателя, Варко кюлчето, Джама измамничката, Шаро телка, Алачовия бибитко, Иланския пияндурник, Уцьовия кавал, Хърльовите педерасти, Сирачките Пудели Мердие Осман - баба Яга , Айша Хаджиалиш - червенокоса Мастия, Антонио Юруков - известен помияр и нагаждач , ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ТЕЗИ крадливи ГЮБРЕТА ДА ОТИДАТ НА СЪД И ЗАТВОР начело с Шиши и Ревански и Вакльов.









