Перник отбеляза 140 години от Съединението с концерт на духовия оркестър
06 Септември 2025 | 14:50
0 коментара
Общество
Перник

С тържествен концерт на духовия оркестър при Двореца на културата, с диригент Трифон Трифонов, перничани отбелязаха 140-та годишнина от Съединението на княжество България с Източна Румелия. Патриотични мелодии и популярни възрожденски песни бяха изпълнени по повод деня, в който падат изкуствените граници на разделението и България заявява себе си пред света като единна държава на свободен народ, отхвърлил оковите на несправедливия Берлински конгрес.
На събитието присъстваха зам.-кметът Стефан Кръстев и зам.-областният управител Симеон Гебов.
На събитието присъстваха зам.-кметът Стефан Кръстев и зам.-областният управител Симеон Гебов.









