Партньорство по проект между Петрич и Струмица

09 Април 2026 | 17:54
0 коментара
Общество
Благоевград
Партньорство по проект между Петрич и Струмица
Зам.-кметът Кирил Танушев присъства на официалното откриване на новоизградения парк по проект „Зелен пулс“  в кв. „Карпощ“, Струмица, Република Северна Македония .

Проектът се реализира по Програма за трансгранично сътрудничество INTERREG VI-A България - Северна Македония 2021 - 2027, водещ партньор е Община Петрич.

Община Петрич също активно работи по изграждането на парк „Зелен пулс“  в рамките на проекта за Туининг паркове между Петрич и Струмица.

Инициативата има за цел да създаде модерни зелени пространства , които насърчават устойчивото градско развитие и подобряват качеството на живот на местните общности.
Проектът ще постави основите за развитието на мрежа от съвместни услуги за градски екосистеми (Ecosystem Services - EsS).

Зам.-кметът Кирил Танушев подчерта в гр. Струмица значението на партньорството между двете погранични общини  и общите усилия за създаване на съвременни и екологични пространства за гражданите, както и възможността за разширяване на инициативата на регионално ниво.

Когато работим в партньорство, създаваме бъдеще!
Партньорство по проект между Петрич и Струмица
Партньорство по проект между Петрич и Струмица

Добавете Вашия коментар

TOP