Паркиране в Благоевград-правила и цени: ОБС подкрепи новите наредби

30 Януари 2026 | 11:10
2 коментара
Бизнес
Благоевград
Паркиране в Благоевград-правила и цени: ОБС подкрепи новите наредби
Общинските съветници подкрепиха предложението на кмета Методи Байкушев за промени в Наредбата за реда и условията за престой и паркиране на пътни превозни средства и в Наредбата за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на общината. Решенията са във връзка с прилагането на Закона за въвеждане на еврото в Република България, съгласно който от 1 февруари т.г. единственото законно платежно средство е еврото.
✅ С приетите изменения цените на услугите и размерите на местните такси се определят в евро. Предвидено е те да бъдат закръгляни надолу в полза на гражданите до най-близките пет евроцента с цел улесняване на плащанията и избягване на неудобни дробни стойности, особено при масово използвани услуги като почасовото паркиране в зоните за платено паркиране.
????️ Съгласно приетите текстове цената за почасово паркиране на едно паркомясто е 1 евро. За издаване на първи преференциален пропуск за ползване на паркомясто от живущи в зона за платено паркиране за календарна година таксата е 63.90 евро. Освобождаването на автомобил след поставяне на скоба се заплаща 17.90 евро, а престоят на наказателен паркинг след принудително преместване е 1.50 евро за всеки започнат час, но не повече от 35.75 евро за едно денонощие.
ℹ️ Приетите промени влизат в сила от 1 март 2026 г.

Добавени коментари

До Венци публикува:
31 Януари 2026 | 08:59
"НаРОДе, НаРОДе ..." Само упреци! Давай, поведи "НаРОДа", покажи, че си "мислещ"! Зад клавиатурата е лесно да се говори! Много клавиатурни всезнайковци се навъдиха!
Венци публикува:
30 Януари 2026 | 21:41
НаРОДее, събуди се !!!... Къде се е чуло и видяло българския наРОД да плаща за паркиране на собствените си автомобили на неговата РОДна земя на закрита и възбранена частна американска корпорация/фирма ОБЩИНА БЛАГОЕВГРАД, която е регистрирана в Америка в DUN & BRADSTREET?!? НаРОДе, на кой плащате?!? Плащате на собственика на КОРПОРАЦИЯ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ!!! Къде ние българите сме подписали договор или предали доброволно нашата РОДна земя на закрити американски фирми, за да им плащаме наем?!? НаРОДе, събуди се най-после от тази будна кома, в който са те приспали САТАНистите!!! Идва с пълна сила цифровото/дигитално робство и 15-ет минутен град!!! До една-две години парите в кеш ще изчезнат, и след това ще Ви бъдат в телефоните, а след това идва слагането на чиповете в ръката!!! Няма да можете да купувате или продавате, ако нямате този чип в ръката!!! През 2017-2018 г. Бойко-Тиквата не случайно вкара в КОРПОРАЦИЯ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.супер компютъра, с който ще бъдете управлявани!!! Адженда 2020-2030 г. Клаус Шваб:Няма да притежавате нищо и ще сте щастливи!!! Кой разбрал, разбрал!!!

Добавете Вашия коментар

TOP