П. Димитров от Крупник изпочупил Симитли: алкохол и лична драма като основна версия
26 Януари 2026 | 13:16
4 коментара
Криминално
Благоевград

Алкохол и натрупано напрежение, свързано с нестабилен начин на живот, стоят зад бруталната вандалщина, която превърна Симитли в сцена на погром в ранните часове на денонощието.
По информация на Pirinsko.com, разследващите работят по версията, че П. Димитров (25 г.) от село Крупник е действал под въздействието на алкохол, което е довело до загуба на контрол и агресивно поведение.
По неофициална информация, до скоро П. Димитров е живял на семейни начала в село Осеново с жена, с която е поддържал съвместно съжителство. В последните месеци обаче той е напуснал Осеново и е заживял с друга жена в град Симитли от ромски произход, като тази рязка промяна в личния му живот се разглежда от разследващите като възможен фактор за натрупване на напрежение и нестабилно поведение.
Към момента тези обстоятелства не са официално потвърдени от МВР, но се разглеждат като част от общата картина около случилото се.
По главната улица на Симитли са унищожени млади дръвчета, засадени в рамките на общинските програми за облагородяване. В района на социалните центрове и сградата на филиала на Спешна помощ е разбита още една спирка за обществен транспорт.
Кулминацията на погрома е на входа и изхода на града в посока село Черниче, където осветеният надпис „Симитли“, изграден преди две години по повод 55-годишнината на града, е изкъртен и напълно унищожен.
По информация на Pirinsko.com, разследващите работят по версията, че П. Димитров (25 г.) от село Крупник е действал под въздействието на алкохол, което е довело до загуба на контрол и агресивно поведение.
По неофициална информация, до скоро П. Димитров е живял на семейни начала в село Осеново с жена, с която е поддържал съвместно съжителство. В последните месеци обаче той е напуснал Осеново и е заживял с друга жена в град Симитли от ромски произход, като тази рязка промяна в личния му живот се разглежда от разследващите като възможен фактор за натрупване на напрежение и нестабилно поведение.
Към момента тези обстоятелства не са официално потвърдени от МВР, но се разглеждат като част от общата картина около случилото се.
Между 4:00 и 5:00 часа сутринта започва вандалският поход – от района на паркинга при кафе „VIVA“, където са преобърнати контейнери за смет. Разрушенията продължават през градския пазар и района на ДГ „Радост“, филиал „Ян Бибиян“, където са потрошени спирка за обществен транспорт и кошове за смет.
По главната улица на Симитли са унищожени млади дръвчета, засадени в рамките на общинските програми за облагородяване. В района на социалните центрове и сградата на филиала на Спешна помощ е разбита още една спирка за обществен транспорт.
Кулминацията на погрома е на входа и изхода на града в посока село Черниче, където осветеният надпис „Симитли“, изграден преди две години по повод 55-годишнината на града, е изкъртен и напълно унищожен.
Добавени коментари
Дгд публикува:
28 Януари 2026 | 19:24
Шира го
Николай Николов публикува:
27 Януари 2026 | 20:45
Боклук мръсен тепане
112 публикува:
26 Януари 2026 | 14:57
Като не може да се контролира....да не пие алкохол!!! И що не се хвърли у Струма или под влака като не си контролира поведението и емоциите?
Pomqr публикува:
26 Януари 2026 | 13:27
Zatvor






