Отсечките за средна скорост в България ще станат 100

Ще бъдат увеличени на 100 отсечките за средна скорост у нас, съобщиха на брифинг в Националния координационен център за безопасно движение по пътищата и припомниха, че досега отсечките са 65.
„От 26 ноември започнаха да се събират данни за реализиране на административно-наказателната отговорност за нарушения, свързани със средната скорост. Предстои още много работа по отношение на обработката, реализирането на самата административно-наказателна отговорност”, заяви зам.-директорът на „Национална полиция“ старши комисар Иван Маджаров.
На брифинга обявиха още, че има рекордьор - водач, засечен да шофира с 248 км/ч.
Около 50 000 са файловете от националното тол управление. Толерансът си е законовоустановен, в зависимост от скоростта на движение.






