Отново пожар в ТЕЦ Бобов дол горят вагони със слама близо до жп гарата
26 Юли 2025 | 17:57
0 коментара
Общество
Кюстендил

Пожар е възникнал отново на площадката на ТЕЦ "Бобов дол", съобщиха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. По първоначална информация са се запалили вагони със слама, която се използва за гориво на централата.
Пожарът е в близост до жп линията и гарата. По информация на живеещи в близкото Големо село вагоните са около 20.
Екипи на пожарната от Бобов дол са на мястото и гасят огъня.
Преди по-малко от седмица в същия ТЕЦ се запали трансформатор, което предизвика силно обдимяване на района.






