Откриха модерен STEM център в Трето ОУ „Димитър Талев“ в Благоевград
26 Май 2026 | 17:19
0 коментара
Общество
Благоевград

Областният управител Васил Трендафилов присъства на официалното откриване на STEM център в Трето основно училище „Димитър Талев“ в Благоевград.
Училището вече разполага с два компютърни кабинета и един кабинет по природни науки.
STEM центърът е по проект „Изграждане на училищна STEM среда и високотехнологични оборудвани и свързани класни стаи“, финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост.
Васил Трендафилов приветства изграждането на STEM средата и заедно с директора на училището Васил Чолаков, началника на Регионалното управление на образованието Ивайло Златанов и дългогодишния директор на Трето ОУ Михаил Спасов прерязаха лентата на новата придобивка.
Чрез любознателност, креативност и стремеж към знание учениците ще имат възможност да използват новите технологии и да превръщат идеите си в реалност.
Училището вече разполага с два компютърни кабинета и един кабинет по природни науки.
STEM центърът е по проект „Изграждане на училищна STEM среда и високотехнологични оборудвани и свързани класни стаи“, финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост.
Васил Трендафилов приветства изграждането на STEM средата и заедно с директора на училището Васил Чолаков, началника на Регионалното управление на образованието Ивайло Златанов и дългогодишния директор на Трето ОУ Михаил Спасов прерязаха лентата на новата придобивка.
Чрез любознателност, креативност и стремеж към знание учениците ще имат възможност да използват новите технологии и да превръщат идеите си в реалност.










