Отборът на СУ „Васил Левски“ е победителят в Районното състезание на МПО „Млад огнеборец“

30 Април 2025 | 09:21
0 коментара
Общество
Кюстендил
Отборът на СУ  Васил Левски  е победителят в Районното състезание на МПО  Млад огнеборец

Вчера на стадион  „Осогово“ в  Кюстендил се проведе 26-то  районно състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“.

На първо място се класира отборът на СУ  „Васил Левски“,  второ място зае отборът на ПМГ "Проф. Емануил Иванов", а трето място се класира  отборът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.

Надпреварата между шестте отбора от кюстендилските училища бе оспорвана и емоционална. Другите отбори, участвали в състезанието, бяха от ЕГ „Петър Берон“, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ и ОУ „Марин Дринов“.

Състезанието премина в две дисциплини  – "Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и "400 метра щафетно  бягане“, а надпреварата вълнуваща и майсторска.
Празнично стартира проявата, открита от  началника на Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението“ – Кюстендил, Симеон Симеонов,  за  началото молитва и  благословение отправи отец Мирослав -  секретар на Архиерейското наместничество.

Специални поздрави към организаторите,  домакини , и младите огнеборци от Състезанието  отправиха гостите – инж. Огнян Атанасов, кмет на Кюстендил, поздрави състезателите, основният подбудител към благородната кауза и приобщаването на децата към добро дело и познание , служителят  от РСПБЗН Благой Везенков.  Сподели, че е горд, че в националното състезание в гр.Ловеч миналата година победителят е кюстендилски отбор и пожела успех в надпреварата и очакване да споделя гордостта.

Другият гост  -  инж. Здр. Тодоров, директор на  РДГ  - Кюстендил, също поздрави участниците и пожела да запазят енергията си за помощ.

Всички участници в състезанието получиха подаръци – топки, лакомства и торта за всеки отбор.

Наградите – грамоти, купи и медали, връчи  на призьорите директорът на РДПБЗН – Кюстендил, комисар Светослав Георгиев.

Победителят от районното състезание – отборът на СУ „В. Левски“,  ще продължи участието си в Областния кръг през месец май.

Добавете Вашия коментар

TOP