Отборът на СУ „Васил Левски“ е победителят в Районното състезание на МПО „Млад огнеборец“

Вчера на стадион „Осогово“ в Кюстендил се проведе 26-то районно състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“.
На първо място се класира отборът на СУ „Васил Левски“, второ място зае отборът на ПМГ "Проф. Емануил Иванов", а трето място се класира отборът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.
Надпреварата между шестте отбора от кюстендилските училища бе оспорвана и емоционална. Другите отбори, участвали в състезанието, бяха от ЕГ „Петър Берон“, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ и ОУ „Марин Дринов“.
Състезанието премина в две дисциплини – "Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и "400 метра щафетно бягане“, а надпреварата вълнуваща и майсторска.
Празнично стартира проявата, открита от началника на Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението“ – Кюстендил, Симеон Симеонов, за началото молитва и благословение отправи отец Мирослав - секретар на Архиерейското наместничество.
Специални поздрави към организаторите, домакини , и младите огнеборци от Състезанието отправиха гостите – инж. Огнян Атанасов, кмет на Кюстендил, поздрави състезателите, основният подбудител към благородната кауза и приобщаването на децата към добро дело и познание , служителят от РСПБЗН Благой Везенков. Сподели, че е горд, че в националното състезание в гр.Ловеч миналата година победителят е кюстендилски отбор и пожела успех в надпреварата и очакване да споделя гордостта.
Другият гост - инж. Здр. Тодоров, директор на РДГ - Кюстендил, също поздрави участниците и пожела да запазят енергията си за помощ.
Всички участници в състезанието получиха подаръци – топки, лакомства и торта за всеки отбор.
Наградите – грамоти, купи и медали, връчи на призьорите директорът на РДПБЗН – Кюстендил, комисар Светослав Георгиев.
Победителят от районното състезание – отборът на СУ „В. Левски“, ще продължи участието си в Областния кръг през месец май.






