Отборът на II ОУ Димитър Благоев спечели купа Васил Левски в Благоевград

03 Март 2024 | 15:50
Благоевград
Футболният отбор на II ОУ Димитър Благоев спечели десетото издание на детския футболен турнир за купа Васил Левски, организиран от Национален клуб на привържениците на Левски София.

Във финала игран в зала Скаптопара учениците водени от бившия футболен съдия Георги Кордев победиха отбора на VII Кузман Шапкарев с 1:0. В спор за третото място III ОУ Димитър Талев победи XI ОУ с 2:0 и спечели бронзовите медали. За най- полезен играч бе определен Борислав Тодоров, голмайстор на турнира е Владислав Занков, а най - добър вратар Йордан Поповски.

Състезателката на Спортика Адриана Праматаров също получи награда 100 лева ваучер от Спорт Депо. Наградите връчиха бившия футболист на Левски Иво Тренчев, председателя на надзорния съвет на НКП Любомир Костадинов и Александър Стойков, собственик на изворна вода Рилана.

Истински фурор в залата предизвика появата на левия бег на Левски Цунами.
Бразилецът раздаде автографи и се снима с феновете, а освен това ритна първа топка на големия финал. В десетото издание на турнира участваха 10 отбора от училища на територията на община Благоевград.