Отборът на „Банско“ победи „Поморие“ с минималното 1:0

06 Декември 2015 | 00:43
Отборът на  Банско  победи  Поморие  с минималното 1:0

Отборът на „Банско“ се наложи като гост над „Поморие“ с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на "Б" група.

„Поморие“ бе тоталният господар на терена през първата част. Още в 7-ата минута опасен изстрел на Александър Иванов бе избит в корнер. Последва невероятен пропуск на Ахмед Ахмедов от малкото наказателно поле. Далечен изстрел на Славчо Шоколаров пък профуча на сантиметри от дясната греда. Ахмедов се отличи с нов невероятен пропуск 3 минути преди края на полувремето. В края отново той нацели гредата.

В 54-ата минута гостите поведоха с попадение на Георги Фикийн. Последваха нови невероятни пропуски на домакините. С шансове се отличиха Кирил Георгиев. В края на двубоя дори централните бранители Георги Петков и Яни Пехливанов заиграха като нападатели, но и това не помогна на „Поморие“ да стигне поне до точката. Гостите пък умело проведоха 3 контри, при които единствено блестящите намеси на Янко Георгиев предотвратиха второ попадение във вратата му.