Отбелязваме Световния ден на Земята

22 Април 2025 | 10:04
0 коментара
Общество
България
Отбелязваме Световния ден на Земята

Денят на Земята се отбелязва всяка година на 22 април, като символ на глобалния ангажимент към опазването на околната среда. Началото е поставено през 1970 г. в САЩ и Канада, а от 1990 г. инициативата добива международен мащаб. България е сред първите държави, присъединили се към нея.

Целта на Деня на Земята е да обедини усилията на хората по света за по-чиста и по-здрава планета. Днес движението включва над 75 000 партньори в повече от 190 държави и ангажира над половин милиард души всяка година.

Темата за 2024 г. е борбата срещу замърсяването с пластмаси. Инициативата настоява за 60% намаление на производството на пластмаса до 2040 г., като ключова стъпка към защита на здравето на хората и бъдещето на планетата.

Добавете Вашия коментар

TOP